انقلاب بزرگ | نقد و بررسی Assassins Creed Unity

ac

بدون شک یکی از محبوب ترین فرانچایز های دنیای گیم همین سری بازی های Assassin’s Creed می باشند! مطمئنا هر کدام از شما حداقل یک عنوان از بازی های این سری را تجربه کرده. نسخه های زیادی از این سری منتشر شده که طرفدارهای به خصوص خودشون رو دارا هستند. اکنون با نقد و بررسی عنوان جدید این سری با آذران گیم همراه شوید…

سری بازی های Assassin’s Creed همیشه گیمرها را به دوران های تاریخی گذشته و تجربه کردن وقایع مهم و اتفاقات آن برده اند! دقیقا پس از نسخه ی چهارم این عنوان یعنی Black Flag بود که شایعاتی مبنی بر اینکه سری جدید این عنوان در راه است بر سر زبان ها افتاد.

یقینا خیلی ها به فکر اینکه سری بعد چگونه ودرباره ی چه چیزی خواهد بود ، در کجا اتفاق خواهد افتاد ، شخصیت اصلی چه کسی خواهد بود؟ ، چه قابلیت های در بازی وجود دارد و… بودند!

بالاخره عنوان Assassin’s Creed Unity تایید شد و قرار شد که برای کنسول های نسل هشتمی ( Xone ، PS4 ) و PC منتشر گردد و این اتفاق خبر بدی برای دارندگان کنسول های نسل هشتمی بود! اما یوبیسافت با اعلام انتشار عنوان Assassin’s Creed : Rogue بار دیگر دل گیمرهای کنسول نسل هفتم را بدست آورد.

Assassin’s Creed جدید تحت عنوان Unity اینبار قرار است ما را به فرانسه و شهر بزرگ پاریس ببرد! قرار است که در یک واقعه ی بزرگ تاریخی شرکت کنیم اما چه واقعه ای؟ بدون شک یکی از مهم ترین وقایع تاریخ فرانسه انقلاب کبیر آن بود که بسیاری از چیزهای این کشور را تغییر داد!

پس خود را برای حضور و ایفای نقش در این انقلاب شکوهمند آماده کنید!

A C : Unity دوره ای از فرانسه را نشان میدهد که پادشاه و همسرش به دلیل خوش گذرانی های بیش از حد و عیش و نوش های خود , دیگر کنترل کشور را از دست داده بودند و فقط به فکر منافع و رفاه خویش بودند . در این زمان بود که اولین جرقه های انقلابی در این کشور زده شد که باعث تحول کلی حکومت و دولت این کشور شد .

اگر بخواهیم وارد بحث شروع شدن و پایان یافتن این انقلاب شویم مطمعنا باز هم در آخر به بن بست خواهیم خورد چون طبق اطلاعاتی که تا کنون از این انقلاب به دست آمده هر کدام از مطالعه کنندگان این رشته نظر متفاوتی در این باره دارند . ولی بیشتر آنها معتقدند این انقلاب وحشتناک زمانی پایان یافت که ناپلئون بنا پارت خود را امپراطور رسمی این کشور نامید .

شخصیت اصلی بازی Arno Dorian نام دارد که اصالتا شخصتی اتریشی – فرانسوی است . وقتی آرنو هشت ساله بود در سال ۱۷۷۶ پدر خود را در یک حادثه ی وحشناک از دست میدهد که بعدا مشخص میشود پدرش توسط گروهی از دشمنان به قتل رسیده . او از همان بچگی با روحیه ی انتقام طلبی و خشم بالاخره در سال ۱۷۸۹ در فرقه ی قاتلین به عضویت در می آید تا بتواند با قدرتی که دارا میباشد اندکی از فساد این حکومت ظالم را کاهش دهد و بتواند انتقام خون پدر خود را که با تیر نا حق کشته شده بود بگیرد .

مکان های این بازی نسبت به نسخه های قبلی سری بازی ها ی Assassin’s Creed: Unity خیلی طبیعی تر ساخته شده اند .منظور از طبیعی بودن فقط گرافیک خیره کننده ی بازی نیست بلکه منظور این است که سعی شده تا در طراحی و به تصویر کشیدن این اماکن کمترین میزان تحریف انجام شود تا بازی لذت بخش تر شود و به قسمت داستانی بازی لطمه ای وارد نسازد .

بیشتر تریلر این عنوان در نمایشگاه E3 امسال منتشر شد که می شد فهمید باید منتظر عنوانی با گرافیک و گیم پلی تاثیر گذار باشیم! تاکنون جزئیاتی از بخش داستانی بازی منتشر نشده است!

Ubisoft امسال تاکید زیادی بر روی بخش Co-Op یا چند نفره داشته است و در بیشتر تریلر های منتشر شده از بازی کیفیت این کار از سوی یوبی سافت را نیز می توان درک کرد! در باکس آرت رسمی بازی هم ما شاهد ۴ شخصیت هستیم که این هم دوباره یک پا فشاری دیگر یوبی سافت برای بخش چند نفره ی بازی است . معمولا در نسخه های قبلی روی باکس آرت بازی تنها عکس شخصیت اصلی بازی قرار داشت ولی اینبار دیدیم که اینگونه نبوده است . قسمت گیم پلی بازی به طور کلی تغییر کرده است و دیگر شاهد آن گیم پلی اعصاب خورد کن و تکراری شبیه به نسخه های قبل نیستیم.حرکت های پارکوری که به بازی اضافه شده اند هدایت شخصیت اصلی بازی را لذت بخش تر می کند و باعث میشود بازی تنوع بیشتری داشته باشد چون میزان تنوع این حرکت ها در بازی بسیار زیاد است .

لباس شخصیت اصلی بازی یعنی Arno  خیلی زیبا طراحی شده است و دیگر خبری از آن لباس های بی جان نیست که در آنها باگ های فراوانی وجود داشت . اگر از نسخه ی اول به لباس شخصیت های اصلی بازی دقت کنیم تا بازی Assassin’s Creed : Brother hood تقریبا رنگ لباس های شخصیت اصلی بازی در ابتدا سفید بوده است . با انتشار بازی Assassin’s Creed : Reveletion  لباس شخصیت اصلی بازی که Ezio  نام داشت بالاخره از رنگ سفید به خاکستری تغییر کرد . در نسخه ی سوم و چهارم این بازی باز هم به صورت پیشفرض شاهد لباس سفید بودیم ولی اینبار باز هم یوبی سافت خلاقیت به خرج داده تا دوباره تنوعی جدید در بازی ایجاد کند . رنگ لباس شخصیت اصلی این بازی آبی است که خیلی زیبا و خوش رنگ طراحی شده است .

Aveline de Grandpré نیز لباس سفید نداشت!

بدون شک بازی کردن یک عنوان پر از هیجان در کنار دوستان میتواند خیلی جذاب باشد . قسمت Co-op  این بازی تا ۴ بازیکن را پوشش میدهد که این ۴ شخصیت همان ۴ کاراکتر مشهور بازی میباشند که در بیشتر باکس آرت ها و تصاویر منتشر شده از این بازی نیز قابل مشاهده هستند.سلاح هایی که در بازی وجود دارند دارای تنوع بسیار بالایی میباشند که باعث شده تا مبارزات بازی خیلی بهتر و هیجان انگیزتر انجام شوند .در بازی قابلیت استفاده از انواع بمب ها و تپانچه وجود دارد که باعث شده تا بدون اینکه به دشمنان حتی نزدیک شویم هم حساب آنها را برسیم .

سیستم مبارزه ی بازی خیلی تغییر کرده است که میتوان مهم ترین آنرا هوش مصنوعی قدرتمند دشمنان در هنگام مبارزه دانست . دشمنان شما در هنگام مبارزه از فنون مختلفی استفاده میکنند تا کار برای شما سخت تر شود . بعد از کشتن دشمنان با توجه به نوع و شدت ضربه ای که به آنها وارد میشود بدن آنها خون ریزی میکند که تفاوت ویژه ای با نسخه های قبل دارد و خیلی بهتر از سری های قبلی طراحی و اجرا شده است .

گرافیک قدرتمند بازی را باید مدیون موتور قدرتمند گرافیکی AnvilNext باشیم که به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام داده و هیچ کم و کسری در قسمت گرافیکی بازی دیده نمیشود . یکی از قسمت هایی که همیشه باعث آزار بازیباز در این سری از بازی های میشد مردم عادی شهر بودند که یا خیلی به هم شباهت داشتند یا خیلی بد طراحی شده بودند که خوشبختانه در این نسخه از بازی تمامی مشکلات حل شده است و دیگر خبری از سیستم ضعیف طراحی شخصیت ها نیست .

قسمت دریانوردی که بعد از مدتی خیلی خسته کننده شد از بازی Assassin’s Creed : III شروع شد و در بازی Assassin’s Creed : IV به اوج خودش رسید . خیلی از کاربران و طرفداران بازی این سوال را دارند که آیا در این نسخه باز هم شاهد دریا نوردی و ماموریت های با کشتی خواهیم بود ؟ آقای Lesley Phord-Toy که همان تهیه کننده ی رسمی بازی Assassin’s Creed : Unityاست طی آخرین مصاحبه ی خود اعلام کرده که در این نسخه از بازی هیچ گونه ماموریت دریانوردی وجود ندارد و دیگر شما را درگیر این جور حوادث نمیکند و تاکید بیشتر این نسخه روی حوادث و اتفاقات انقلاب فرانسه است .

در مورد مدت زمان گیم پلی بازی باید عرض شود که خود یوبی سافت اعلام کرده این نسخه از بازی چیزی حدود ۲۰ ساعت گیم پلی دارد که با توجه به نوع بازی کردن شما میتواند بیشتر یا کمتر هم شود . در بازی ماموریت های فرعی بسیار زیادی وجود دارد که اگر بخواهیم همه ی آنها را به اتمام برسانیم چیزی حدود ۹۰ تا ۱۰۰ ساعت از وقت ما گرفته خواهد شد و این یعنی اینکه برای تمام کردن ۱۰۰% بازی باید اینقدر زمان صرف کنیم .

مورد آخری که خیلی در بازی اهمیت دارد مکان ها و نقشه های طراحی شده در این بازی هستند که میتوان گفت خیلی عالی طراحی شده اند , بطوریکه وقتی آنها را با نقشه های واقعی دوران انقلاب فرانسه مقایسه میکنیم فرق زیادی دیده نمیشود و از همین موضوع نیز میتوان فهمید که یوبی سافت دوست دارد تا بازی به کامل ترین شکل ممکن طراحی و عرضه شود به گونه ای که حوادث و اتفاقات درون آن بیشتر به دوران انقلاب فرانسه نزدیک باشد .

AmiR76C

AmiR76C

مسئولیت◄ مدیر برنامه های آذران گیم♣ شهر◄ San Gisar♣ سن◄ 17♣وضعیت◄ آینده نگری♣ می بینم◄ اوگی♣ گوش می دهم◄ جاده می رقصد♣ بازی می کنم◄ Run Ninja Run♣ می کشم◄ کاریکاتور♣ می خوانم◄ زبان بدن♣ می خورم◄ دوغ ♣علایق◄بنفش، بنفیکا♣امضا: کنکور نزدیک است

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. بازی بزرگی بود! فقط حیف که خراب شد

 2. علی گفت:

  به به . آقا مبین عالی بود . بهترین مقاله عمرم

 3. محمد حسین گفت:

  ممنون مقاله عالی و جامعی بود

 4. ممنون از بازدید شما
  منتظر مقاله های بعدی باشید …

 5. aiden pearce aiden pearce گفت:

  در مجموع خوب بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *