نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

کمتر دیده بودیم در ایران شخصی جرعت کند دست به تولید بازی های ترسناک بزند و بیشتر به دلیل این بود که یا داستان خوبی برای شروع کار نبود و یا اگر هم ساخته می شد بعضی ها پای مسایل اعتقادی را وسط می کشیدند. به هر حال گروه MP توانست این کار را به سرانجام برساند و بازی زیبای حریم را عرضه کرد و با استقبال فوق العاده مردم هم رو به رو شد. 

نام : حریم : 3

تیم سازنده : MP

تاریخ انتشار : 1394

سبک : ماجراجویی

حریم 3 مثل تمام بازی های هم سبک خودش از داستانی پیوسته و عجیب بهره می برد که همین موضوع باعث شده که بازی به هیچ وجه قابل حدس نباشد. اما کلیت داستان بسیار کلیشه ای است و بازی هایی که داستانی با چنین موضوعی داشته اند بسیار زیاد است. در این بازی هم از تمام پتانسیل داستان استفاده نشده و بیشتر سعی شده محیط رمز آلود و بیشتر معمایی باشد. معماهای بازی سخت اما بسیار بسیار عجیب هستند. برای مثال در جایی از بازی باید بیش از ده بار روی یک جسم کلیک کنید تا اتفاقی بیفتد بدون اینکه کسی به شما گفته باشد!

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

بازی از طراحی بصری نسبتا خوبی برخوردار است اما فضای بازی زیادی تیره و سیاه است و در بعضی جاها اجسام اصلا با فضای بازی همخوانی ندارد. انگار فضای بازی یک دیوار است و بعضی اجسام یک برچسب روی آن ها! برای مثال در جایی از بازی سیم بزرگی در حال جرقه زدن است، طراحی این سیم شبیه یک برس در برنامه Paint است! اتفاقا در همان پایین مقداری آب ریخته شده که اصلا با شکل و پرسپکتیو محیط همخوانی ندارد. [Symbol] باز هم همان مثال دیوار و برچسب اینجا برای این بخش صدق می کند. همچنین خیلی روی جزییات در بازی دقت نشده و همه چیز حالتی کلی دارد.

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

صداگذاری در حریم 3 بهترین بخش آن است که باید گفت در بخش صدا هیچ حای بحثی باقی نمی ماند. صداها کاملا به موقع و ترسناک هستند و به اندازه ای در شما ترس و واهمه ایجاد می کنند که شاید شب خوابتان نبرد! [Symbol] همچنین بسیار بهتر است که هنگام بازی از هدفون استفاده کنید تا کاملا از بازی لذت ببرید. البته لازم به ذکر است که دیالوگی در بازی گفته نمی شود. اما کاش گروه MP کمی بیشتر به جزییات در بخش صدا توجه می کرد. مثلا صداهای پس زمینه بیشتری پخش می شد و البته می توانست ترس بازی را بیشتر کند.

طرز کنترل کاراکتر هم بسیار ساده است و چند پیکان در پایین صفحه است که با استفاده از آنها می توانید کاراکتر را کنترل کنید و اجسامی هم که پیدا می کنید در کنار همان پیکان ها است. خوشبختانه با کلیک روی یک آیتم اگر توضیحی درباره آن باشد یکجا نوشته می شود و مثل 41148 نیازی نیست چندین بار روی یک آیتم کلیک کنیم تا تمام توضیحات آن نمایان شود. گیم پلی بازی هم متاسفانه بسیار کوتاه است و به پیدا کردن چند کلید و برخی بخش های اضافی خلاصه می شود.

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

نقد و بررسی بازی حریم 3 | واهمه

خوشبختانه گروه MP بر خلاف اپیزود قبلی حریم 3 را به رایگان عرضه کرده و شما می توانید این بازی را بدون پرداخت ریالی از بازار دریافت کنید .

لینک خرید از کافه بازار :

جدیدترین اخبار بازی

YotaByte

YotaByte

لینک تلگرام: http://Telegram.me/yotabyte آیدی تلگرام: @YotaByte

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *