نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

ورزش. سرگرمی پرطرفدار که همگان با آن آشنایی دارند.سرگرمی که هم به سلامتی می اندیشد و هم به نشاط در انسان.اما اگر این سرگرمی با یک سرگرمی دیگر مانند بازی های ویدیویی تلفیق شود یک آلیاژ قوی با نام سبک ورزشی بوجود می آورد که آنقدر مقاوم است که هیچ کس نمی تواند جلو دار آن باشد.

هر وقت صحبت از سبک ورزشی می شود همه یاد PES  و Fifa می افتند.اما بازی های دیگری نیز هستند که به محبوبیت این دو نیستند ولی یک سر و گردن با کیفیت تر هستند.یکی از این عناوین را می توان NBA2k دانست که هر سال به پیشرفت خود ادامه می دهد و فاصله خود را با دو بازی فوتبالی PES و Fifa بیشتر می کند.این بازی با داشتن المان های اضافی توانسته کمی به این ورزش کمک کند تا طرفداران بیشتری را جذب این ورزش کند.

همانطور که می دانید بسکتبال در آمریکا ورزشی پرطرفدار است که همانطور در کشور ما فوتبال محبوب است در آمریکا بسکتبال محبوب است و به همین دلیل شاهد تیم های بسیار قوی و رقابتی بسیار هیجان انگیز هستیم.تیم های بزرگ که بازیکنان بزرگ دارند. بازیکنانی همچون Mikel Jordan و Brayan که هرکسی با بسکتبال آَشنا باشد این دو را می شناسند. 2K نیز از این فرصت استفاده کرد تا عنوان ورزشی خود را وارد عرصه گیم کند.ایده ای جالب که به ذهن کسی نرسیده بود.ساخت بازی NBA2k .این بازی پس از گذشت 2 سال آنقدر محبوب شد که همه با این ورزش آَشنا شدند.حال 5 سال از شروع ساخت این سری می گذرد.چه چیزی باعث ماندگاری این سری شد؟چه چیزی این سری را برتر از سری های فوتبالی کرد؟با آذران گیم همراه باشید تا به این سوال ها پاسخ داده شود .

نام : NBA 2K16

استدیو سازنده : 2K Game

تاریخ انتشار : 20115

سبک : ورزشی

داستان :

دربازی های Fifa و PES چیزی به نام داستان وجود ندارد.اما برخلاف آن دو بازی NBA 2K  این ویژگی را از سال 2015 افزود.اما در سال 2015 این داستان بسیار ساده روایت شده بود و تقریبا کم ترین فراز و نشیب را داشت.اما امسال توانست داستان خود را بهتر از سال گذشته به نمایش بگذارد و فراز و نشیب های زیادی را در بازی قرار دهد که خود پیشرفت بزرگی است.کمپانی 2K این پیشرفت را باید مدیون نویسنده جدید آن باشد که توانست توانایی خود را ثابت کند . داستان روایت دانش آموز کالجی می باشد که بهترین بازیکن در تیم خود می باشد.این فرد با کمک خواهر و دوست صمیمی اش توانست خود را به NBA برساند و …………

می توان گفت این داستان میخواهد سختی زندگی بسکتبالیست ها را ثابت کند که در این کار موفق بوده است..

گرافیک :

یکی از برترین گرافیک ها در سبک ورزشی همه ساله مطلق به NBA2k بوده است که توانسته برتری خود را در بین دیگر بازی ها به نمایش بگذارد.این بازی در سال 2015 یکی از بهترین گرافیک ها را در کل بازی های سال به نمایش گذاشت.امسال نیز طبق گذشته این روند را ادامه داده است و بهترین را عرضه کرده است.اما بی نقص نیست. وقتی در نسخه رایانه آن گرافیک را به کمترین حد می  رسانیم مو های شخصیت ها بسیار نا مرغوب می شود که یکی از نقص های این بازی به حساب می آید.کمپانی می توانست به جای این کار کمی در تکسچر ها دست کاری میکرد که خیلی دیده نشد..نقص دیگری نمی توان از این بازی یافت.

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

گیم پلی:

شاید قبل از ساخته شدن این بازی کسی ایده ای برای ساخت بازی بسکتبال نداشت.اما 2K نشان داد برای همه چی میتوان ایده داشت و ایده را به بهترین نحو اجرا کرد.گیمپلی این بازی بسیار شباهت به خود بسکتبال دارد.حتی مقدار دویدن و زمان دویدن نیز در دقت شوت تاثیر دارد چیزی که در فوتبال تنها قدرت شوت مهم است.دریبل زدن نیز در این بازی نیز نسبت به قبل بسیار سخت شده است.همچنین هوش مصنوعی CPU نیز بسیار قوی شده است.گیمپلی بازی به چند قسمت تقسیم شده است که شامل بخش بازی دلخواه , مربی گری تیم ها و پیشرفت دادن بازیکن ها شامل می شود که هر کدام جذابیت های خود را دارد. برای مثال در قسمت مربیگری شما به دلخواه می توانید صحبت های خود را انتخاب کنید که بسیار در استراتژی تیم تاثیر دارد.گیم پلی این سری هر ساله بهتر شده و امسال به کمال رسیده است.

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

 

موسیقی و صدا گذاری :

بدترین قسمت این بازی قسمت صدا گذاری این بازی است.تمام شخصیت های بازی از مایکل جردن گرفته تا برایان و … یک تن صدا دارند و صحبت هایشان نیز مانند یکدیگر است که بسیار بد است.همچنین صدای تماشاگران بسیار بد کار شده است که نمی توان از آن گذشت.موسیقی این بازی نیز از آهنگ های رپ تشکیل شده است که به مزاج همه خوش نمی آید.همچنین موسیقی های آزار دهنده در وسط بازی بسیار بد می باشد که به نظر من بهتر بود این صدا ها را قطع کنند.در کل اصلا برای این قسمت کار نشده است و نمرات زیادی را از بازی کم می کند.

رقیب :

رقیب این بازی NBA Live ساخته EA می باشد که می خواهد خود را پرچمدار بازی بسکتبال کند اما هنوز که هنوزِ نتوانسته به خواسته خود برسد.همگان امسال شاهد نمرات بسیار پایین16NBA Live بوده اند.این نمرات خود گواه برتری NBA 2K 16 می باشد.

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

نقد و بررسی بازی NBA 2K16 | همچنان پیروز !

سخن آخر :

این بازی در این چند ساله توانست خود را در بین برترین بازی های سبک ورزشی جای دهد و همچنین در دل مردم جای گیرد . این بازی نشان داد از هر ورزش و .. میتوان بازی های رایانه ای ساخت و انعطاف پذیری صنعت گیم بسیار بالاست .

 

جدیدترین اخبار بازی

گیمپلی عالی ، گرافیک عالی ، وجود بحش داستانی

جدیدترین اخبار بازی

صداگذاری بسیار بد و موسیقی های نامناسب .

مرتضی موسوی

مرتضی موسوی

سلام. مرتضی موسوی هستم. یکی از اعضای آذران گیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

  1. شهاب گفت:

    باسلام ببخشید در بازی من تیک وجود دارد وقتی که بازیکن از زمین خود به زمین حریف میرود حدود 3 ثانیه سیستم من اینه سی  پی یو 3هسته ای  رم8 گرافیک 2 ی فکر کنم4 راه حل چیه؟ ممنون

  2. من تا حالا این عنوان رو تجربه نکردم نمیدونم ارزششو داره یا نه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *