ارتش‌های فرازمینی در مرحله توزیع زمین گیر شد !

u_concept01

بازی رایانه‌ای «ارتش‌های فرازمینی» به رغم طی کلیه مراحل تولید تا خردادماه امسال، همچنان در انتظار عقد قرارداد برای توزیع در بازار است. با آذران گیم در ادامه مطلب همراه شوید .به گزارش خبرنگار مهر، در صفحه اصلی سایت رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای چندماهی است که تبلیغ «اولین اکشن آنلاین ایرانی» خودنمایی می‌کند. بازی «ارتش‌های فرازمینی» که این آگهی مدت‌هاست خبر از توزیع آن در آینده‌ای نزدیک می‌دهد. به رغم این اطلاع رسانی اما هنوز خبری از توزیع این بازی نیست.

آریا اسرافیلیان مدیرعامل شرکت تولید‌کننده بازی رایانه‌ای «ارتش‌های فرازمینی» در این زمینه به خبرنگار مهر می‌گوید: مدت‌هاست که این بازی آماده توزیع است و ما منتظر عقد قرارداد با یک شرکت توزیع‌کننده هستیم اما این فرآیند اندکی برای ما فرسایشی شده‌است.

اسرافیلیان تأکید می‌کند: این بازی از اواخر خردادماه امسال به طور کامل آماده توزیع بود اما هنوز برای توزیع آن نتوانسته‌ایم با توزیع‌کننده‌های رسمی این بازار به توافق برسیم.

توزیع‌کننده‌ها به‌دنبال سود بازی‌های خارجی

وی تأکید کرد: از آنجا که بازار توزیع بازی‌های رایانه‌ای در اختیار چند توزیع‌کننده است که سندیکا و صنفی مشخص دارند ما هم نمی‌توانیم خارج از دایره این شرکت‌های توزیع کننده اقدامی انجام دهیم و به همین دلیل منتظر به نتیجه رسیدن پیگیری‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت تولیدکننده «ارتش‌های فرازمینی» تصریح کرد: متأسفانه شرکت‌های توزیع کننده بیشتر به سمت بازی‌های خارجی تمایل نشان می‌دهند چراکه برای کپی رایت آن بازی‌ها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و از این نظر سودآوری بیشتری نسبت به بازی‌های ایرانی برای‌شان دارد اما منتظر هستیم تا با تمهیدات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شرایطی فراهم شود که بازی‌های ایرانی هم شرایط مساعدتری برای توزیع در بازار را داشته باشند.

همه چیز منوط به توزیع این بازی است

اسرافیلیان درباره تأثیر توقف توزیع این بازی در برنامه‌های آتی شرکت تولیدکننده گفت: در حال حاضر دو بازی مبایلی طراحی کرده‌ایم اما برای برداشتن قدم‌های بزرگ و جدی قطعاً همه چیز منوط به توزیع داخلی و خارجی «ارتش‌های فرازمینی» است.

وی افزود: احتمال می‌دهیم علاوه‌بر پخش داخلی این بازی پخش جهانی مناسبی هم داشته باشد چرا که از ابتدا این هدف‌گذاری را داشتیم هرچند متأسفانه هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم.

 

امیرحسین سلامی

امیرحسین سلامی

Telegram Channel : @azarangame

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *