مقاله | اسرار کوه چیلیاد در بازی GTAV

اسرار کوه چیلیاد

Chiliad

 

در بازی GTA V کوهی وجود دارد که نام آن Chiliad (چیلیاد) است. این کوه رازها و داستان‌های را به همراه دارد که از نظر بعضی‌ها به حادثه رازول مربوط است.
درون ایستگاه تلکابین بالای این کوه، دیواری وجود دارد که روی آن نماد یا نقشه عجیبی نقاشی شده که در بالای این نقاشی یک چشم بزرگ قرار دارد که به آن Eye of Providence (چشم پراویدنس) گفته می‌‍شود. و در پایین این نقاشی سه تصویر وجود دارد که به ترتیب از چپ به راست، صفینه UFO، تخم شکسته و شخص جت پک سوار را نشان می‌دهد. و همه اینها با خطوطی به یک دیگر وصل شده اند.

[عکس: kz29I.jpg]

تا کنون کسی اسرار این نماد را کشف نکرده ولی بر این باورند که پس از رمزگشاگی و حل کردن این معما که به UFO و تخم شکسته مربوط است، جت پک را به دست می‌آورند. تفسیرهای زیادی شده و خیلی ها هم این ادعا را دارند که این اسرار را حل کرده‌اند اما بیشتر آنها جعلی بوده است.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید UFO غرق شده در شمال و تخم شکسته در شرق، یک از اضلاع مثلثی را می‌سازند. که در جنوب غربی آن منطقه نظامی (منطقه ۶۹) قرار دارد. و بنظر می‌رسد که جت پک در آنجا نگه داری می‌شود.
در قله این کوه، سکویی وجود دارد که بر روی آن دو تلسکوپ و یک نقشه قرار داده شده، اگر به زیر این سکوی تخته‌ای نگاه کنید. متوجه خواهید شده که با رنگ قرمز عبارت “Come back when your story is complete” به این معنی که: (بازگردید وقتی داستان بازی به اتمام رسید). اگر بازی شما ۱۰۰% به اتمام رسیده باشد، و شما ساعت ۰۳:۰۰ به بالای کوه و بالای سکوی چوبی بروید، با کمال حیرت سفینه فضایی را مشاهده می‌کنید که بر روی آن عبارت FIB درج شده است. FIB در واقع همان سازمان FBI در دنیای واقعی است که راکستار نام آن را تغییر داده و همین سازمان را نیز در بازی قرار داده است. البته سفینه‌های فضایی دیگری نیز در بازی وجود دارد که یکی از آنها در اعماق دریا غرق شده و دیگری بالای منطقه نظامی (به نظر می‌رسد که منطقه ۵۱ باشد.) در پرواز است. و سفینه فضایی دیگری در بالای کمپی در پرواز است که در آن نقاشی های عجیبی وجود دارد.

[عکس: uiuFs.jpg]

مکان تمامی این اجسام پرنده با دایره‌هایی قرمز در نقشه بالا مشخص شده است.
لازم به ذکر است که برخی ها عقیده دارند این راز مربوط به GTA SanAnderias است. و برای پیدا کردن آن باید به گذشته برگشت. منطق آنها این است که در گذشته کمتر افرادی به دنبال اسرار مخفی بازی بودند. به همین دلیل این راز کشف نشده و حالا راکستار قصد دارد دوباره آن راز را زنده کرده و پیغام مهمی را به ما برساند. تنها شخص جت پک سوار در سری بازی های سرقت بزرگ هم شخصیت همین نسخه از بازی بود که کارل جانسون نام داشت و در همین شهر یعنی لوس سانتوس زندگی می‌کرد.
برخی دیگر هم باور دارند که این نماد، نشان دهنده کوه چیلیاد است. که در بازی GTA SanAnderias هم وجود داشته است. درواقع بلندترین کوه این بازی بوده است.
برخی دیگر به UFO ای نسبت می‌دهند که در هنگام شروع بازی و فرار از پلیس ها، در زیر یک پل دیده می‌شود. گفته می‌شود که این موجود Lord Zapho نام دارد. کمپی نیز در بازی وجود دارد که این موجود را پرستش می‌کنند و حتی به خاطرش قربانی هم می‌دهند.
نظر شما در این باره چیست؟!

 

 

 

پوریا خوش نمک

پوریا هستم 16 ساله، به بازی و گیم علاقه زیادی دارم (مثل شما) و همچنین به نجوم هم علاقه دارم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. مرتضی موسوی مرتضی موسوی می‌گه:

  ممنون عالی بود:)

 2. se می‌گه:

  داداش من بازیم ۱۰۰% ولی صفینه ساعت ۳ نمیتد

 3. Noob می‌گه:

  سلام من اون سفینه فضایی بالای کوه چیلیلاد دارم اما الان ماله من خاموش شده اوده دقیقا بالای اون جا که می ایستی ضاهر میشه و از هرجا نگاش میکنی دیگه غیب نمیشه دلیلش چیه ؟ راهنمایی کنید چکار کنم؟من مد جت پک ریختم دقیقا داخل پایگاه ارتش ظاهر میشه میتونی برش داری

 4. علی می‌گه:

  لطفا روی نقشه کوه چیلیاد رو در بازی جی تی آی پنج سان آندرس نشان دهید
  بالای کوه میرم اما هیچ کلبه ای نیست
  میخام ببینم درست میرم یا نه

 5. کیان کوچیک همگی می‌گه:

  دوستان سلام من این بازی جدیده رو بازی نکردم ولی gta 5 رو بازی کردم کوه چیلیاد کودومه میخام برم ببینم چخبره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *