اشک،لبخند،ترس | ۱۰ لحظه شوکه کننده در بازی های ویدیویی

 

اشک،لبخند،ترس | ۱۰ لحظه شوکه کننده در بازی های ویدیویی

نویسنده : کسری کاظمی (Mr.BadBoy)

اختصاصی سایت azarangame.ir

………………………………………………………………………………………………………………………………………

وای،چی شد ؟ مگه همچین چیزی ممکنه ؟ وای خدای من باورم نمیشه.

راستش خود ما هم باور نمیکنیم.این ها سخنان بازیکنی هست که با یکی از این موارد روبرو شده است؛مواردی که در میان پوسته آرام و تکراری بازی ها یک دفعه خود را نشان میدهند و باعث میشوند که تا مدت ها ذهن بازیکن درگیر این لحظه بیادماندنی و در اینحال شوکه کننده بماند.

به مقالات ۱۰ برتر خوش آمدید و در این قسمت میخواهیم نظر شما را به ۱۰ تا از شوکه کننده ترین لحظات ماندگار در بازی های رایانه ای جلب کنیم.

نکته : منظور از کلمه شوکه کننده صرفا شوک های یهویی در بازی های ترسناک نیست و مدنظر ما لحظاتی هستند که با آنچه تا کنون درباره بازی و شخصیت های آن فکر میکردیم زمین تا آسمان فرق میکنند.

هشدار : با خواندن این موارد ممکن از بخشی از داستان بازی مربوطه لو برود پس از همین جا سنگمان را با شما وا می کنیم و میگوییم :

 

 

آماده ورود به دنیای ۱۰ برتر هستید ؟ پس برو که رفتیم :

 

شماره ۱۰ : دام همسر گمشده اش را پیدا میکند | Gears Of War 2

دلیل اصلی دامنیک سانتیاگو برای پیوستن به ارتش مارکوس فینیکس در این نسخه از بازی پیدا کردن همسر گمشده اش ماریا بود،که پس از مرگ دو فرزند دام بر اثر حمله لوکاست ها ناپدید شده بود.موضوعی که ماریا را زمین گیر کرده بود و او نمیتوانست با خود کنار بیاید.

هر چند که نه بازیکنان و نه خود دام هیچ امیدی برای پیدا کردن ماریا نداشت ولی در کمال تعجب ما میتوانیم شاهد یافتن ماریا در حالی باشیم که درون یک کپسول فضایی که لوکاست ها او را درونش بیهوش کردند قرار دارد.فکر می کنید شوکه کننده ترین قسمت ماجرا همین پیدا کردن ماریاست ؟ پس هنوز هیچ چیز ندیدید.

پس از اینکه دام درب کپسول را باز می کند و در حینی که ماریا را در آغوش می کشد،موسیقی زیبای بازی ما را در خودش غرق می کند،البته قبل از اینکه ماریا جلوی چشمان دام خشک شده و از بین برود.

حقیقتش آن کپسول در واقع زندانی بیوشیمیایی بوده که در صورت خارج شدن فرد از آن تمام سلول های بدن فرد نابود می شوند. دام بیچاره که نمیتوانست عذاب کشیدن همسر گمشده اش را تحمل کند،تنها راه پایان دادن به این مصیبت را پیش چشم خود دید.

در حقیقت با یکی از غمناک ترین و در عین حال شوکه کننده ترین لحظات در بازی های ویدیویی روبرو هستیم.

 

شماره ۹ : این ها همش یک شبیه سازه | assassin’s creed

اولین نسخه از سری بازی های کیش قاتلان علاوه بر اراعه یک عنوان جدید و کامل در اولین مرحله از بازی جوری بازی کن را به حالت شوک فرو میبرد که نظیرش تا بحال تکرار نشده است،حال میپرسید چجوری ؟ پس از اولین گشت و گذار و انجام ماموریتی به دستان التایر،ما آماده ی برخورد با یک ماموریت و ماجراجوری دیگر می شویم ولی خبر نداریم که IP جدید یوبیسافت پیچیده تر این هاست که به نظر میرسد.این در حالی است که ناگهان الطایر و دیگر شخصیت ها در میان صفحه ناپدید می شوند و برای ما آن لحظه عجیب و شوکه کننده فرا میرسد آن هم در حالی که می فهمیم همه ی ماجراجویی هایی که با الطایر داشتیم درون ذهن یکی از نوادگانش به نام دزموند مایلز بوده و هیچ کدام از کارهایی که در طول بازی انجام میدهیم به زمان حال تعلق ندارد و با استفاده از یک دستگاه شبیه ساز،ذهن دزموند به درون گذشته و درون ذهن اجدادش گذاشته شده.

این از آن لحظاتی نیست که هر روز در بازی ها می بینیم پس رتبه ۹ را درون لیست ما اشغال می کند.

 

شماره ۸ : دکتر سالوادور – قاتل اره برقی به دست | Resident Evil 4

اگر سگ های زامبی در RE 1 و نمیسیس در RE 3 را در نظر نگیریم،باید اولین برخورد با دکتر سالوادور را شوکه کننده ترین لحظه در سری بازی های Resident Evil دانست.

در این نسخه هنگامی که در حال گذر از میان صدها انسان روستایی مبتلا به لاس پلاگاس (ویروس کنترل ذهن از راه دور) هستید ناگهان برای اولین بار صدای آن اره برقی کذایی را می شنوید.

و وقتی برگردید با دکتر دیوانه داستان ملاقات می کنید.فکر می کنید همین موضوع به تنهایی بار شوکه کردن شما را به دوش می کشد ؟ پس کافیه در مقابل دکتر سالوادور عکس العملی نشان ندهید تا با صحنه زیر روبرو شوید.

به اندازه کافی شوکه نشدید ؟

 

شماره ۷ : مرگ کارلی | The Walking Dead Season 1 Long Road Ahead

وقتی مشغول بازی آخرالزمانی  TWD هستید بهتر است خودتان را آماده برخورد با هر نوع سورپرایزی کنید.اتفاقاتی که می توانند شما را تا سر حد مرگ ناراحت کنند،مثل گاز گرفته شدن لی شخصیت اصلی بازی توسط زامبی ای در قسمت چهارم.ولی این لحظه ای که می خواهیم در موردش صحبت کنیم می توانه شما را تا حد جنون و خشم نیز پیش ببرد.

وقتی لیلی و کارلی مشغول بحث جنجالی ای درباره دزدیده شدن آذوقه گروه هستند،قطعا شما از جیغ و دادی که این دو دختر به راه انداختند آسی می شوید،فقط همین.مگه انتظار اتفاق عجیب تری را نیز در این صحنه دارید ؟ باید بگویم که بله.عصبانیت بیش از حد لیلی در آن لحظه یکی از شوکه کننده ترین لحظه ها را در تاریخ بازی های رایانه ای خلق میکند.

در عین ناباوری،لیلی اسلحه خود را کشیده و یک گلوله در مغز کارلی بیچاره خالی میکند،به شخصه از اون لحظه به بعد به تنها چیزی که فکر می کردم تیکه تیکه کردن لیلی بود،زیرا یکی از مهربان ترین و معصوم ترین عضو های گروه را به قتل رسانده بود.بنده که بین انتخاب سوار کردن و بردن لیلی و ولش کردن بین زامبی ها گزینه ۲ را انتخاب کردم،شما چطور ؟

 

شماره ۶ : قتل و عام روسیه ای ها | Call Of Duty Modern Warfare 2

مراحل جذاب = داره

گرافیک زیبا = داره

موسیقی شاهکار = داره

قتل و عام مردم بیگناه = شوکه شدم ولی داره

یادتون باشه هیچ روسی ای نباید زنده بمونه

این جمله ساده آغازگر یکی از جنجالی ترین و جاودان ترین مرحله ها در تاریخ بازی های ویدیویی هست.لحظه های شوکه کننده دیگری هم در مجموعه Call Of Duty وجود دارد مثل بمباران اتمی ژاپن،ولی این یکی این وسط از بقیه داستانش جداست.

گوش کردن به صدای جیغ و فریاد مردم بیگناه در فرودگاه که برای نجات جانشان فرار می کنند آن هم در حالی که شما یکی از تروریست های عملیات تروریستی هستید و باید به آن ها شلیک کنید کمی،البته بیشتر از کمی در رسانه ها خبر ساز شد.

البته شما می توانید مرحله را بدون بازی کردن رد کنید ولی این کار باعث از دست دادن یک لحظه شوکه کننده تر می شود.

شلیک کردن رییستان ماکاروو در حین سوار شدن به ماشین برای خلاص شدن از دستتون.

می خواهند ما رو دیوانه کنند مگه نه ؟

 

شماره ۵ : شما یک دخترید | Metroid

در حال حاظر همه میدانند که شخصیت اصلی سری بازی های فوق العاده محبوب Mrtoid معنث است.ولی در سال ۱۹۸۶ موضوع فرق میکرد. بازیکنان حتی فکرش رو هم نمیکردند که شخصیتی که پشت ماسک فضایی خود مخفی شده یه دختره.حرکت های تکنیکی و استفاده از سلاح های لیزری این واقعیت رو در بازیکنان به وجود آورده بود که شخصیتی که در حال بازی باهاش هستند یه مرد یا یه جور رباته.حتی سازنده ها هم سعی در گول زدن بازیکنان با استفاده از عبارت He در متن های درون بازی داشتند.ولی اگر بازی رو به اتمام برسانید یک چیز شگفت انگیز منتظر شماست.

همیشه که نباید شوکه شدنمان حاصل از ترس یا اندوه باشه،می توانیم با این موضوع لبخندی هم به صفحه نمایش بزنیم.

 

شماره ۴ : فسفر سفید | Spec Ops The Line

این عنوان سوم شخص جنگی،تقدیر شده توسط بازیکنان و منتقدان،دردهای بزرگ و التیام ناپذیری را درون خود پنهان کرده که هر کسی نمیتواند آن ها را تحمل کند.

وقتی به دروازه دبی میرسید شما تصمیم میگیرید که از فسفر سفید برای نابودی دشمنان در پشت دروازه استفاده کنید و همه آن ها را به صورت گروهی از بین ببرید.

این ماده با قدرت سوزاندن و تخریبی چهار برابر بیشتر از اسید و بمب نیتروژنی عمل می کند.راه خوبی برای از بین بردن تمامی دشمان به صورت یکجاست مگر نه ؟ خوب بله البته تا وقتی که محل برخورد بمب علاوه بر افراد نظامی باعث نابودی تمامی افراد بیگناه ساکن در پشت دروازه اعم از زن ها و بچه های معصوم باشد.

این اتفاقات شوکه کننده به ما ثابت می کند که در دنیا هیچ قهرمانی وجود ندارد…هیچ قهرمانی

 

شماره ۳ : دیوانگی | Portal 2

همانند نسخه اول که شاهد خیانت روبات خبیث ((گلاتوس)) بودیم در این نسخه نیز روباتی دوست داشتی و بامزه به نام ویتلی ما را در طول بازی همراهی میکند،البته این نصیحت را از من داشته باشید که در فضا هیچ وقت به ربات های دارای هوش مصنوعی اعتماد نکنید چون در زیر ظاهر دوست داشتی شان رویای فتح دنیا را مخفی کردند و زمانی که از چهره اصلی ویتلی رونمایی شد،شل شخصیت اصلی بازی برای خلاص شدن از شر او پورتالی به ماه باز کرده و ویتلی را درونش پرت کرد.

پایان دوستی انسان و روبات.

 

شماره ۲ : راز قاتل اوریگامی | Heavy Rain

پس از طی کردن کل بازی برای پیدا کردن قاتل داستان که با نام قاتل اوریگامی شناخته میشد،خیلی شوکه کنندس که تمامی جواب ها و معماهایی که شما به دنبالشان بودید دقیقا در کنارتان قرار داشت.

تعداد زیادی از شخصیت های بازی مضنون بودند ولی هیچ کس انتظار این را نداشت که کاراگاه اسکات شلوی که یکی از شخصیت های خوب داستان بود قاتل اصلی باشد. اسکات شخصی بود که در کودکی شاهد مرگ برادر کوچکش در یک حادثه بود و همین موضوع از او به آرامی یک قاتل روانی را ساخت.البته بر اساس تصمیمات شما در پایان بازی شما میتوانید با یک گلوله عدالت را برای اسکات برقرار کنید یا آنکه او را آزاد بگذارید تا برود.

شما کدام را انتخاب می کنید ؟

 

 

قبل از اینکه به سراغ شوکه کننده ترین لحظه در تاریخ بازی های ویدیویی برویم،بیایید نگاهی بیاندازیم به تعدادی از لحظات نامزد شده برای رتبه اول :

 

 

مرگ جوکر | Batman Arkham City

مرگ فرمانده شپرد | Mass Effect ۳

شکنجه | Grand Theft Auto V

نابودی دنیا توسط کافکا | Final Fantasy VI

رایدن وارد میشود | Metal Gear Solid 2 Sons Of Liberty

 

اما همه این لحظات جلوی شوکه کننده ترین لحظه در تاریخ بازی های ویدیویی کم می آورند.این شما و این هم رتبه اول :

.

.

.

.

.

شماره ۱ : مرگ سارا | The Last Of Us

در بازی آخرین ما،می توانید شاهد لحظات شوکه کننده زیادی باشید،از جمله افتادن جول شخصیت اصلی بازی از بلندی بر روی میله ای نوک تیز .ولی هیچ لحظه شوکه کننده ای در این بازی و تمام بازی های تاریخ حتی نمیتواند نزدیک به سکانس اول بازی شود.

زمانی که جول،برادرش تامی و سارا،دختر جول مشغول فرار از مصیبتی که به جان شهر افتاده هستند،جول در حالی که سارا را در آغوش گرفته و میدود به نگهبانی می رسد که مسلح است و اجازه عبور آنها را نمیدهد.زمانی که جول از نگهبان درخواست کمک می کند،غم انگیز ترین سکانس تاریخ بازی های ویدیویی به وقوع می پیوندد.نگهبان اسلحه خود را بالا گرفته و به سمت آنها شلیک می کند.البته برادر جول،تامی از راه رسیده و دخل نگهبان را می آورد ولی دیگر کار از کار گذشته.مرگ سارا آن هم در آغوش پدرش یکی از غم انگیز ترین لحظه ها و شوکه کننده ترین لحظه در تاریخ بازی های ویدیویی است.

با این لیست موافقید ؟ چه بازی هایی لیاقت بودن یا نبودن در لیست ما را داشتند ؟ دوست دارید ۱۰ برتر بعدی درباره چه موضوعی باشد ؟ نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

یا حق

کسری کاظمی

کسری کاظمی

کسری کاظمی هستم.معاون سایت آذران گیم و نویسنده مشتاق صنعت بازی و البته فن PC. امیدوارم لحظات خوبی را در آذران گیم بگذرانید. PC4EVER

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۳ پاسخ

 1. black ops 3 black ops 3 می‌گه:

  مرگ مایلز،عزیز دلم در outlast

  • BadBoy4Ever BadBoy4Ever می‌گه:

   به زودی مقاله ای تحت عنوان ۱۰ بازی ای که در پایان شخصیت اصلی میمیرد مینویسم در ضمن دوست گلم تو نظرات بهتره از اسپویلر بپرهیزید مثلا من خودم نمیدونستم که آخر outlast مایلز میمیره ولی شما لو دادیش همیشه قبل لو دادن یک موضوع *خطر اسپویلر* رو بقلش بنویس

   • black ops 3 black ops 3 می‌گه:

    Spoilsنمیمیره،جسمش در تصرف والرایدر در میادانصافا این مقاله اون چیزی که انتظارش داشتم نبود مثلا شما پایان heavy rain را میذاریبعدش پایان god of war را نذاشتی،توی heavy rain اخر اخراش تقریبا همه مشکوک شده بودند بهشپایان بلک اپس۲ و ۱ هم شکه کننده است خصوصا دموی اخر بلک اپس۱.
    ممنون بابت مقاله

 2. احمد گلاب پور می‌گه:

  ممنون / به نظرم ۱۰ بازی برتر استراتژیک خوبه 

 3. حسن می‌گه:

  ممنون . این قسمت از مقاله عالی بود

 4. sepehr sepehr می‌گه:

  اسپویل watch dogsهمون جایی که زنه تو قبرستون میمیره (اسمشو یادم رفته) اون جا من واقعا شوکه شدم.حیف بود که تو لیست نبود.

 5. leon scott kennedy leon scott kennedy می‌گه:

  وای اون رزیدنت ۴ هنوز یادمه یارو با اره میادخیلی باحال بود

 6. Hani می‌گه:

  مافیا ۱ هم باید میبود

 1. خرداد ۱۸, ۱۳۹۴

  […] این موضوع را در مقاله های قبلی این سری دنبال کنید.۱۰ لحظه شوکه کننده در بازی های ویدیویی)که با اینکارش می خواست خودش رو به عنوان قدرت مطلق معرفی […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *