انتظار یکساله بازی << تندیس مرگ >> برای ورود به بازار ایران

2328897_107

مدیرعامل شرکت طراح بازی رایانه‌ای تندیس مرگ ضمن اشاره به یکسال انتظار برای توزیع این بازی در بازار و تأثیر این تأخیر بر روند فعالیت‌های این شرکت گفت: شرکت «ساتیار رایانه» در این مدت تقریباً نابود شد! با آذران گیم در ادامه مطلب همراه شوید .

به گزارش خبرنگار مهر، بازی «تندیس مرگ» که مدت‌هاست فرآیند طراحی آن نهایی شده و آماده توزیع در بازار است هنوز نتوانسته از خوان توزیع عبور کند و همچنان در انتظار راه‌یابی این بازی به بازار است.

سام سیروس مدیرعامل شرکت «فناوران ساتیار رایانه» که طراحی و تولید این بازی را برعهده‌ داشته ‌است درباره این تأخیر به خبرنگار مهر می‌گوید: طراحی بازی «تندیس مرگ» از سال ۸۸ کلید خورد و در دی‌ماه سال ۹۲ به‌طور کامل آماده توزیع در بازار بود. در این مدت حتی این بازی مجور بنیاد بازی‌های رایانه‌ای را هم کسب کرد و در شورای قیمت‌گذاری هم روی آن قیمت گذاشته شد اما هنوز دوستان توزیع‌کننده تصمیم به توزیع آن در بازار نگرفته‌اند.


سیروس در ادامه با اشاره به مشکل اصلی در مسیر توزیع بازی «تندیس مرگ» گفت: بازار توزیع بازی‌های رایانه‌ای در دست چند توزیع کننده‌است که غالباً بازی‌های خارجی را بدون پرداخت رایت در بازار منتشر می‌کنند و سود بالایی هم می‌برند. شکر خدا چندسالی است با نظارت بنیاد، این روند اندکی اصلاح شده و هر چیزی در بازار منتشر نمی‌شود!


وی افزود: طبیعتاً این توزیع‌کننده‌ها که بدون پرداخت هزینه‌ای با توزیع بازی‌های خارجی به سود می‌رسند حاضر نیستند برای محصولی که برای آن زحمت کشیده شده و بالطبع باید هزینه این زحمت را هم پرداخت کنند با پیش بگذارند.


سیروس با اشاره به قواعد معکوس حاکم بر بازار بازی‌های رایانه‌ای به نسبت دیگر محصولات گفت: مثلاً در بازار ماشین شما اگر محصولی را از خارج وارد کنید به آن گمرک تعلق می‌گیرد و قیمت آن بالاتر می‌رود، در بازار بازی اما شرایط کاملا عکس است و بازی‌ای را که در همین کشورهای منطقه با قیمت ۴۰ تا ۶۰ دلار باید بخرید، در خیابان‌های تهران ۵ هزارتومان فروخته می‌شود!


وی ادامه داد: در این شرایط طبیعی است که توزیع‌کننده رغبتی برای توزیع بازی داخلی ندارد. هرچند در این زمینه الزام قانونی از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام شده اما توزیع‌کننده‌ها تا آنجا که بتوانند زیر بار آن نمی‌روند.


مدیرعامل شرکت طراح بازی‌«تندیس مرگ» درباره سرانجان این بازی گفت: قول‌های زیادی به ما داده‌اند اما به این نتیجه رسیده‌ام که تا زمانی که بازی در بازار توزیع نشده‌است باید همه چیز را بلاتکلیف بدانم.


وی با اشاره به تأثیر تأخیر به وجود آمده در توزیع این بازی هم‌زمان با رشد کیفی و فنی بازی‌های موجود در بازار بر روی توفیق آن گفت: همین امروز اگر ما با فروش کامل موفق به ارائه بازی در بازار شویم بازهم از نظر سرمایه‌ای که در این مدت راکد بوده ضرر کرده‌ایم. حکم ما مانند همان یخ‌فروشی است که می‌گفت: چیزی نفروختم اما بارم تمام شد!


سیروس درباره دیگر فعالیت‌های شرکت «فناوران ساتیار رایانه» در مدت‌زمان توقف توزیع «تندیس مرگ» گفت: در زمینه بازی هیچ محصول دیگری نتوانسته‌ایم ارائه کنیم و متأسفانه باید بگویم در این مدت ساتیار رایانه تقریباً نابود شد!


وی تصریح کرد: واقعاً توان ادامه راه را نداشته‌ایم و مشخص نیست پس از این هم بتوانیم در بازار بازی‌های رایانه‌ای فعالیت داشته باشم. متأسفانه خیلی از شرکت‌های دیگر هم هستند که کارهای بزرگی هم در زمینه بازی‌های رایانه‌ای ارائه کرده‌اند اما به دلیل همین مشکلات ناگزیر از کناره‌گیری شده‌اند.

امیرحسین سلامی

امیرحسین سلامی

Telegram Channel : @azarangame

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *