اولین نگاه به بازی : UNCHARTED 4: A Thief’s End

4138-uncharted_4_a_thiefs_end_game-1920x1080

:: اخرین گنجینه  ::

نام بازی : UNCHARTED 4: A Thief’s End

پلتفرم ها : PS4

سازنده : ناتی داگ

ناشر : سونی

سبک : اکشن – ادونچر

اخرین گنجینه

یکی  از انحصاری های محبوب پلی استیشن سری انچارتد است. که ساخت اولین نسخه آن به سال ۲۰۰۷ برمیگردد. که با استقبال خوب منتقدان مواجه شد . جوری که توانست از سایت محبوب IGN امتیاز ۹٫۱ از ۱۰ بدست آورد . کمپانی ناتی داگ وقتی دید که با استقبال مردم مواجه شده تصمیم به انتشار نسخه دوم و سوم گرفت که به ترتیب امتیاز های ۹٫۵ از ۱۰  و ۱۰از ۱۰ گرفت . که همراه با سری GOD OF WAR  لقب محبوب ترین و بهترین بازی تاریخ پلی استیشن را به دوش میکشد . که این کار برای ساختن نسخه چهارم سخت میکند. زیرا توقع مردم از نسخه جدید بیشتر شده است . اما به هر حال کمپانی ناتی داگ میخواهد ریسک منتشر کردن نسخه چهارم را به جان بخرد و قرار است در بهار ۲۰۱۶ نسخه چهارم انچارتد به نام UNCHARTED 4: A Thief’s End منتشر کند .  کمپانی ناتی داگ از نسخه جدید اینطور تعریف میکند : ما با استفده از سخت افزار های جدید، این نسخه را به سطح کارهای روز هالیوود رساندیم . از این قرار است که : در اوایل بازی ناتان و النا یک زندگی شاد را تجربه میکند که ناگهان برادر ناتان، sam ، پس ده سال در خانه ناتان را میزند .- نکته جالب اینجاست که  ناتان فکر میکرد برادرش مرده است . – و حالا زندگی sam به ناتان بستگی دارد که sam  از ناتان میخواهد برای پیدا کردن عتیقه ای از دوران Henry Avery به او کمک کند . ناتان که نمیتواند به برادر گمشده اش نه بگوید خواهش او را قبول میکند و بازی ان دو را به منطقه ای در مادگاسگار به نام Libertalia می برد . دو رقیب در بازی به نام Rafa  و Nadine وجود دارند که آن دو هم یک شکارچی گنجینه هستند و Nadine صاحب یک شرکت نظامی خصوصی در افریقای جنوبی است .

پیری ناتان نسبت به نسخه های قبل

یکی از نکات جالب بازی این است که  اگر دشمنانتان از صخره به پایین پرت کنید ممکن است پای شما را بگیرند. از گیم پلی های منتشر شده میفهمیم که در این بازی به ازادی بازیکن خیلی توجه شده است ، و بازیکن ابزار هایی مانند قلاب و طناب دارد که به کمک ان ها میتواند از صخره ها بالا و پایین برود .  اما به گفته کمپانی ناتی داگ کل داستان بازی در جزیره نخواهد بود. بلکه در ان به محیط برفی و شهری هم قدم میذاریم . همینطور این بازی داری بخش چند نفره نیز هست که حتما به جذابیت هایش اضافه میکند.در این بازی بر خلاف خیلی بازی های دیگر شخصیت های منفی نقش مهم تری را ایفا میکنند و در بازی داستان های فرعی زیادی وجود دارد . و هر مسیری عواقب خودش را دارد، هیچ راه طلایی در بازی وجود ندارد. انگار در این بازی شما باید از ابزارهایتان برای حل معما های درون بازی استفاده کنید . شما به عنوان ناتان دریک در بازی با اینکه خیلیSam  دوست دارید اما اختلافات و رقابت هایی بین این دو برادر وجود دارد . شاید یکی از دلیل هایش بی پروا بودن Sam است . ذهن  Samبه عنوان یک شکارچی گنجینه رشد بسیاری کرده .ولی با این حال او به برادرش ناتان دریک، که پنج سال از او بزرگ تر است حسادت میکند . اشیا باستانی که شما در بازی جمع میکنید، ممکن است اطلاعاتی درباره گنجینه ای بزرگ تر با مثلا ، کوزه ای به همراه نقشه گنجی که در جزیره است . سازندگان این بازی میگویند که از موتوری استفاده کردند که در بازی دلاست اف اس هم از ان استفاده شده در داستان بازی هیچ صحبتی درباره گذشته Sam , Dreke نمی شود که این به تاریکی داستان بازی اضافه میکند  . در این اواخر صحبت از ان شد که نسخه چهارم سری انچارتد با تاخیری نسبتا زیاد به بازار می اید . کمپانی دلیلش را اینگونه نقل کرده است : ما به خاطر بهتر شدن کیفیت بازی به سازندگان وقت بیشتری خواهیم داد که بهترین نسخه را به بازار بدهند.

طراحی چهره ناتان دریک بی نقص است !

بی شک یکی از مهم ترین بازی هایی که در ۲۰۱۶ منتشر میشود UNCHARTED 4: A Thief’s End است. زیرا انچارتد ۲ پرفروش ترین بازی سال ۲۰۰۹ شد و انچارتد ۳ هم بهترین بازی سال ۲۰۱۱ شناخته شد و ناتی داگ پس از ۵ سال با نسخه چهارم برگشته است . و همه میخواهند ببینند ایا  نسخه ۴ این سری محبوب موفقیت های نسخه های پیشین را تکرا ر میکند یا گوی رقابت را به حریفانش مثل تامب رایدر یا ویچر۳ میدهد یا خیر ؟ باید تا انتشار این عنوان صبر کرد .

Mobin8

Mobin8

،مبین هستم,از کرج My Soul is Hunter

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. علی می‌گه:

    ممنون . بسیار مطلب خوبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *