برترین شخصیت های بازی | فصل اول

game

قوی ترین و مهم ترین عنصری که باعث زشت یا زیبا شدن و بد یا خوب بودن یک بازی می می شود، شخصیت های یک بازی است، این است که گیمر، بازی را که شخصیت پردازی آن ضعیف است را نمی پسندد و باعث دل سردی ایشان از بازی می شود. شخصیت پردازی کاری است بسیار سخت و پیچیده که هر کسی نمی تواند انجام دهد، یک شخصیت خوب باید زیبا، باجذبه، خوش قیافه، صدای گیرا و  استایل خوبی داشته باشد. علاقه به شخصیت هایی از جنس مخالف همیشه بوده است و خواهد بود و نمی توان آن را انکار کرد، به عنوان مثال بازی هایی مانند Tomb Rider که شخصیت آن Lara Croft است محبوبیت خاصی میان گیمران پیدا کرده است، اما آیا بدون شخصیت لارا هم این بازی به این موفقیت ها می رسید؟ بازی هایی زیادی همانند سری بازی های آنچارتد در این سبک وجود دارد که رقیب Tomb Rider هستند مشخص است که بدون لارا این بازی توان مقابله با رقیبان خود را ندارد. تا اینجا متوجه شدیم که یک شخصیت خوب باید چگونه باشد، اما چه شخصیت هایی توانستند به این مهم دست یابند، برای آشنایی با برترین شخصیت های دنیای بازی های رایانه ای با ما در ادامه ی مطلب همراه شوید.

Ezio Auditore da Firenze : بدون هیچ شکی یکی از بهترین و برترین شخصیت های بازی های رایانه ای Ezio می باشد. او در نسخه های ۲ ، Brotherhood و Revelations سری Assassin’s Creed به عنوان نقش اول حضور داشت. اتزیو یک نجیب زاده ی اهل فلورانس است که در سال ۱۴۵۹ به دنیا می آمد، او فرزند ماریا آدیتوره و جیووانی آدیتوره است. بعد ها پدر و دو برادر اتزیو را در میدان شهر و در مقابل چشمان اتزیو اعدام می کنند که پس از مدتی اتزیو متوجه می شود که همه ی این ها نقشه ی فردی به نام رودریگو بورجیا است، او دوستان صمیمی پدرش را فریب داده و کاری کرد که آن ها به جیووانی خیانت کنند. از آن پس Ezio فقط یک هدف داشت که عاملان قتل پدر و برادرانش را به سزای عملشان برساند، او توانست در حدود ۲۳ سال تمامی قاتلان خانواده اش را به غیر از رودریگو بورجیا بکشد، با این که رودریگو بورجیا به مقام مهمی دست یافته بود ولی اتزیو با او جنگید و توانست او را شکست دهد اما او را نکشت. اتزیو در سال ۱۵۲۴ در سن ۶۵ سالگی از دنیا رفت، صحنه ی مرگ او جزو یکی از غم انگیز ترین صحنه های بازی های ویدئویی است. روحش شاد و یادش گرامی باد!

Lara Croft : اگر اهل بازی های رایانه ای باشید حتما نام نقش اول بازی Tomb Raider یعنی لارا کرافت را یک بار هم که شده شنیده اید. دختری جسور و شجاع که به سر تا سر جهان سفر می کند تا آثار مختلفی را کشف کند. اولین نسخه ی توم ریدر در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و توانست غوغایی به پا کند و نام کنسول PlayStation 1 را بر سر زبان ها بیندازد. معلوم نبود چرا بانو لارا وقتی به سفر می رود فراموش می کند لباس درست و حسابی به تن کند ولی خوشبختانه در نسخه ی آخری حجابش کمی بهتر شده است! پس از نسخه ی اول این عنوان نسخه ی های دیگری نیز به بازار آمدند که ۲ نسخه ی last revelations و Underworld بسیار ناامید کننده بودند و سبب نارضایتی های بسیاری شد. پس از آن شرکت کریستال داینامیک تمام تلاش خود را کرد که نسخه ای در خور این سری بسازد و Tomb Raider 2013 را با تمام قدرت منتشر کرد. نسخه ی ۲۰۱۳ با وجود این که یک کپی از سری بازی های آنچارتد بود اما نوآوری های بسیاری نیز در آن وجود داشت مثل: کمان لارا، هوش مصنوعی بالا و ……… . با این حال عده ای به بازی Tomb Raider 2013 لقب آنچارتد ۳ با گرافیک LOW را دادند. جدیدترین نسخه ی این عنوان با نام Rise of The Tomb Raider در سال جاری منتشر خواهد شد.

Leon Scott Kennedy: که یکی از شخصیت های معروف سری Resident Evil است در سال ۱۹۷۷ متولد شد، بعد ها در جریان رویداد های سپتامبر ۱۹۹۸ لیان که یک پلیس تازه کار بود به شهر راکون رفت تا کار خود را در اداره ی پلیس شهر شروع کند ولی در همان اوایل با زامبی ها رو به رو شد و مجبور شد که از شهر فرار کرده و به عنوان مامور ویژه برای آمریکا کار کند. لیان در نسخه های ۲ و ۴ و ۶ به عنوان شخصیت اصلی حضور داشت و طبق آراء به عنوان بهترین شخصیت سری شیطان مقیم انتخاب شد. همان طور که در فیلم های بازی می بینیم لیان با همه مهربان است و می خواهد با قدرتش به همه کمک کند و زندگی خود را به خاطر دوستانش به خطر می اندازد. در کل می توان گفت که لیان شخصیتی مهربان، خوش چهره، قوی و با استایلی عالیست که زامبی ها از آوردن نامش هراسانند و خود را خیس می کنند.

الی ( The Last Of Us): فردی به نام joel که به تنهایی در منطقه ای به نام بوستون زندگی می کند ماموریتی به او محول می شود که دختری به نام Ellie را پیدا کرده و او را به گروه FireFLlies برساند، زیرا بدن این دختر در برابر بیماری شیوع کرده مقاوم است. الی دختری شجاع و پر دل و جرئت است که تمام عمر خود را در منطقه ای قرنطینه شده گذرانده است که تمام افرادی که در آن جا زندگی می کردند تمام آموزش های نظامی لازم را برای دفاع از خودشان فرا گرفته بودند، دیالوگ های الی بسیار زیبا کار شده اند و مجذوب آن خواهید شد، الی با آن که شخصیت غیر قابل بازی است ولی چیزی از یه شخصیت  قابل بازی کم ندارد، مثلا وقتی شما هیچ کاری نمی کنید او گوشه ای تکیه داده و سوت می زند و موقع حملات زامبی ها شما را پوشش می دهد، در آخر می توان گفت که الی شما را به یاد شجاعت ها و دلاوری های لارا خواهد انداخت.

در نهایت باید گفت این مقاله تنها درباره ی ۴ تا از بهترین شخصیت های بازی بود، باید گفت که نمی توان این شخصیت ها را با کلمات توصیف کرد و برای شناسایی این شخصیت ها خودتان باید دست به کار شوید و با گذراندن مراحل بازی آن ها را بشناسید.

منتظر فصل دوم باشید …

Hamid Reza

Hamid Reza

...

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. علی می‌گه:

    بخونم ببینم چیه 🙂 . ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *