برترین موتورهای بازیسازی| موتور های انحصاری

با سلام به همگی.من قصد دارم در شش قسمت برترین موتور های بازیسازی را به شما معرفی کنم.در این قسمت به معرفی موتور های بازیسازی انحصاری شرکت ها می پردازیم.

۶٫(۴A Engine)

ساخته شده با 4A Engine

این موتور بازیسازی در ساخت س ی بازی های مترو توسط ۴a games به کار گرفته شد.این Engine از لحاظ Rendering و نورپردازی یکی از برترین موتور های بازیسازی است که در عین قدرتمندی بهینه نیز هست.این Engine از تمام نسخه های Direct X ، فیزیک Nvidia , open gl پشتیبانی می کند که دست سازندگان را برای ساخت بازی توانا می کند.هم چنین جالب است بدانید که این Engine در اکراین توسط برنامه نویسان بازی S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chenobyl که متعلق به GSC Game World بودند ، یک سال قبل عرضه بازی ،ساخته شد.پس از ورشکستگی یا شاید هم فروپاشی این استدیو،دو استدیو جدید به نام های West game , 4A Game تشکیل شد.البته نباید Vostock game را نیز از یاد برد.در پایان باید این را هم افزود که ۴A games نسخه ای کاملا بهبود یافته و تغییر یافته از x-ray engine است.

۵٫(IW Next Gen)

از موتور بازیسازی برای ساختن سری بازیهای Call Of Duty استفاده شده است.پس تز تغییراتی که سازندگان call of duty ghost در این انجین ایجاد کردند،این موتور بازیسازی از حرکات نرم تر و پویاتر برخوردار شد.این موتور بازیسازی قدیمی پس از تغییراتی به یکی از بروزترین موتورها تبدیل شده که می توان با مشاهده به گرافیک call of duty advanced warfare بدان پی برد.

ac7c14cd_ZAQ07BV

۴٫(Frostbite 3)
میدان نبرد
EA کمپانی امریکایی بزرگ در صنعت گیم همواره با استفاده از Frostbite گرافیک بالا و قابل قبولی برای بازیبازان به ارمغان اورده است که در Dragon age,Battelfield ,star wars,need for speed می توان نمونه هایی از ان را مشاهده کرد.

۳٫(Santa Monica’s God of War III Engine)

Engine قدرتمندی که از ان برای ساختن سری God OF War استفاده شده است.گرافیک بازی خدای جنگ را که به یاد دارید،تماما با این انجین ساخته شده است.در لحظات اغازین بر صورت خود میزدم که دموی بازی تمام شود ولی گویا تمام شده بود و ان چه می دیدم گرافیک درون بازی بود.علاوه بر این در نسخه جدید این انجین تعداد بسیار زیادتر چند ضلعی ها و کاراکتر ها در یک صحنه قرار گرفته است.

unchurted unchurted
unchurted
۲٫(Naugthy Dog Engine)

فوق العاده قدرتمند و در عین حال سخت.اعضای استدیو ناتی داگ با استفاده از انجین در خال ساختن انچارتد۴ هستند.این موتور بازیسازی قدرتمند از برترین ها در زمینه گرافیک است.
gta v
gta v
gta v
۱٫Rock star Advanced Game Editor
و اما اخرین انجین این قسمت RAGE نام دارد.
Rock star Advanced Game Editor یا به اختصار Rage همان موتور بازیسازی قدرتمندی است که از ان برای ساختن GTA,Max Payne استفاده شد و امتحان خود را پس داده است.اوج قدرت این Engine در GTA V است.وسعت بسیار زیاد محیط بازی،گرافیک بالا،نورپردازی خارق العاده،جهان باز و ازادی فراوان در گیم پلی همه و همه با این Engine خلق شده اند.
منتظر قسمت های آینده این مقاله باشید…

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *