برخورد پلیس با عاملان فروش و عرضه بازی های رایانه ای غیرمجاز

Untitled-2

به تازگی جانشین رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی گفته است با عاملان فروش و عرضه بازی های رایانه ای غیرمجاز برخورد خواهد کرد ! توضیحات تکمیلی در ادامه مطلب .

جانشین رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی گفت: برخورد با افراد سودجو که منشاء ترویج، اشاعه و عرضه بازی های رایانه ای غیر مجاز هستند، در دستور کار پلیس امنیت عمومی ناجا است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نقل از ایرنا ، سردار محمود صادقی در کارگاه آموزشی شناسایی و کشف بازی های غیرمجاز و مخرب رایانه ای به اهمیت گذراندن اوقات فراغت در عصر حاضر، اشاره کرد.


وی اظهارداشت: در گذشته سپری کردن اوقات فراغت فقط به اسباب بازی و بازی های آن زمان و یا تلویزیون و سینما خلاصه می شد اما استفاده از تکنولوژی در صنعت سرگرمی موجب شده تا تجارت با این صنعت پیوند بخورد و اوقات فراغت در عصر حاضر به نحو دیگر سپری شود.


وی به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید موکد ایشان بر مقوله فرهنگ و ارتقاء سطح تولیدات فرهنگی نظیر کتاب، سینما، اسباب بازی و… اشاره کرد و گفت: ارتقاء سطح آگاهی و دانش پلیس در خصوص بازی های رایانه ای و اثرات آن به منظور کنترل و نظارت این حوزه امری ضروری است.


این مقام ارشد انتظامی، سنجش عملکرد را یکی از ویژگی های بازی رایانه ای عنوان کرد و گفت: با توجه به انتخاب نوع بازی در هر مقطع سنی حتی در گروه سنی بزرگسال شاهد استفاده بازی های رایانه ای از سوی آنها هستیم از این رو با توجه به انتخاب نوع بازی می توانیم سنجش عملکرد خود را در مواقع مختلف بسنجیم. وی، تعامل، الگودهی و آموزش را از دیگر ویژگی های بازی های رایانه ای برشمرد.


جانشین رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، ایجاد اعتماد به نفس، بروز استعدادها و توانمندی های کودکان، ارتقاء خلاقیت در رفع مشکلات و شبیه سازی زندگی واقعی را از ویژگی های بازی رایانه ای خوب و مجاز برشمرد.


صادقی به آسیب های جسمانی از قبیل ضعف بینایی، مشکلات ستون فقرات، آرتروز که به علت استفاده بیش از حد مجاز از بازی های رایانه ای رخ می دهد، اشاره کرد و گفت: آسیب های روانی و تربیتی نظیر منزوی شدن فرد، تنبلی ذهن، گسست عاطفی در فضای خانواده، افت اخلاقی و تحصیلی، رواج خشونت و… از معایب بازی های رایانه ای به شمار می آید.


وی با اشاره به تاریخچه بازی های رایانه ای که متعلق به سه دهه قبل است، گفت: طی این مدت، بازی های رایانه ای رشد چشمگیری داشته به گونه ای که انواع و اقسام بازی های رایانه ای وارد بازار شده است.


صادقی اضافه کرد: عدم نظارت و کنترل کافی بر محتوای بازی های رایانه ای و گیم نت ها، افزایش استفاده از بازی های رایانه ای و تاثیر منفی آن بر رفتار اجتماعی، از تهدیدات بازی های رایانه ای و آنلاین به شمار می آید که در صورت کنترل و هدایت می توان این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.


این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: وجود بازارهای زیرزمینی و عدم وجود بازار منسجم در ارائه، تولید و توزیع در بین مصرف کنندگان، عدم توان رقابت تولید کنندگان داخلی با محصولات خارجی، عدم تبلیغات مناسب برای ارائه محصولات داخلی و نیز نبود قوانین بازدارنده مناسب در برخورد با متخلفان از چالش های موجود در بازار داخلی برای بازی های رایانه ای به شمار می آید.


جانشین رئیس پلیس امنیت عمومی ناجا با اشاره به آمار ۲۰ میلیونی کاربر بازی های رایانه ای در سنین مختلف، گفت: با توجه به این حجم مخاطب می طلبد که نظارت بیشتری در این حوزه صورت پذیرد.


وی با اشاره به درآمد زا بودن بازی های رایانه ای، ادامه داد: متاسفانه بازی های غیر رایانه ای غیرمجاز در داخل کشور به وفور وجود دارد و از سویی در حوزه تولید بازی های رایانه ای مجاز و بومی نیز دچار عقب ماندگی هستیم بنابراین ضروری است به این حوزه بیش از گذشته توجه شود.


صادقی تصریح کرد: برخورد با افراد سودجو که منشاء ترویج، اشاعه و عرضه بازی های رایانه ای غیر مجاز هستند در دستور کار پلیس امنیت عمومی ناجا است.


وی درباره فروش بازی های آنلاین در فضای مجازی، یادآور شد: قطعا با تدابیر فرمانده نیروی انتظامی در این حوزه بیشتر فعالیت می کنیم.

منبع : بنیاد ملی بازی های رایانه ای

 

امیرحسین سلامی

امیرحسین سلامی

Telegram Channel : @azarangame

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *