بررسی مدل جدید کنسول Ps4 | چه چیزهایی تغییر کرده است ؟

PS4_CUH_1200_View_Side_Black_Wide

کمپانی سونی نسخه بروز شده از کنسول نسل هشتمی خودرا وارد بازار کرده است که سری ۲۰۱۴ تا اواسط ۲۰۱۵ این کنسول با کد CUH-1100شناخته میشدند و کنسول هایی که از اواسط  ۲۰۱۵ ارایه میشوند با کد CUH-1200 شناخته میشوند . در ادامه این مقاله به شما میگوییم آیا لازم است کنسول خودرا با مدل جدید تعویض کنید یا خیر ؟ ولی حتما به کسانی که قصد خرید کنسول را دارند پیشنهاد میکنیم تا ورود مکمل این کنسول به بازار کشور صبر کنند . کنسول پلی استیشن ۴ بروز شده سونی که با کد CUH-1200 ارایه میشود با نام عمومی (شاسی سی)نیز خطاب میشود . این کنسول تغییرات ظاهری کمی دارد و در بخش تولید نویز پیشرفت زیادی داشته و توانسته صدا کمتری تولید کند ، البته پسرفت هایی هم دیده می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم .

در ابتدا نیم نگاهی به کنسول مدل CUH-1100می اندازیم و از نظر ظاهری آنرا تحلیل میکنیم.

IMG_20151016_112015[1]

مشخصه اولیه ظاهری براق بودن بخشی از قسمت رویی کنسول بود و همچنین دکمه های لمسی جلویی که با کوچکترین لمسی کنسول رو آماده به کار میکردند . این مشخصه ها در مدل جدید به کلی تغییر کرده اند که آنرا مورد بررسی قرار میدهیم .

حالا به سراغ نسخه CUH-1200 میرویم .

تغییرات ظاهری ایجاد شده:

1920x-1

بیشترین تغییر که در اولین نگاه کاملا مشخص است تغییرات جنس بدنه این مدل جدید است دیگر خبری از آن پنل براق بالای کنسول نیست و کل دستگاه با رنگ مات پوشیده شده است و این موضوع از خط و گرد و غبار جلوگیری کرده و کنسول شما تمیز تر و سالم تر خواهد ماند .

در بخش جلوی کنسول تغییرات خاصی صورت نگرفته است و تنها دکمه های لمسی جای خود را به دکمه های کلیکی داده اند که به نظر جالب تر از دکمه های قبل هستند .

در قسمت ورودی کنسول تغییرات کوچکی صورت گرفته است و جای پورت HDMI و … تغییر پیدا کرده است که ظاهرا نیز تغییر آنچنانی در کنسول ایجاد نکرده و کنسول در این بخش همانند سابق عمل میکند .

PS4_ports_compare

تغییرات سخت افزاری:

از لحاظ سخت افزاری داخل کنسول هم دچار تغییر و تحولاتی شده که تأثیر مثبتی روی عملکرد دستگاه گذاشته‌اند.

رم ها : در این نسخه از کنسول به جای استفاده از رم های ۵۱۲ مگابایتی در کنسول شرکت سونی تصمیم بر این گرفته است که از ۸ عدد رم یک گیگابایتی استفاده کند تا سرعت کنسول بهبود یابد تا طرفداران رضایت بیشتری داشته باشند .

هارد درایو : هارد کنسول مقداری نسبت به نسخه های CUH 1100 کلفت ( ضخیم ) شده است و دیگر خبری از هارد های HGST نیست و حال شرکت سونی در نسخه های جدید کنسول خود از هارد های شرکت سامسونگ استفاده کرده است .

پاور : پاور یکی از بخش های مهم کنسول است و سونی در این نسخه از PS4 پاور را به طور کلی تغییر داده است و این موضوع موجب این شده است که وزن نهایی این کنسول از ۲,۸ کیلوگرم به وزن ۲,۵ کیلوگرم کاهش یابد , این موضوع واقعا شگفت انگیز است و باید سونی به همین دلیل تقدیر کرد , زیرا کنسول های cuh 1200 واقعا کم وزن میباشند .

 

نتیجه گیری:

تغییرات مهمی در این نسخه نسبت به مدل قبلی اعمال نشده است ، فقط در بخش وزن دستگاه و تولید نویز کمتر پیشرفت هایی مشاهده شده است . اگر کنسول قدیمی را دارید تا انتهای این نسل به راحتی از آن میتوانید استفاده کنید و نیاز به تعویض کنسول ندارید ولی اگر میخواهید به تازگی وارد کنسول های نسل هشتمی سونی شوید بهتر است از مدل های CUH-1200 استفاده کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *