راز ماجراجویی با لارا | پیش نمایش بازی Rise Of Tomb Rider

rise_of_the_tomb_raider-lara_croft-bow_and_arrow-2880x1620

نبود یک بازی در سبک اکشن ادونچر تا قبل از معرفی Rise Of Tomb Rider، برای ایکس باکس کاملا احساس می شد طرفداران ایکس باکس به دنبال یک بازی در سبک اکش ادونچر بودند که بتواند جای خالی آنچارتد رو برایشان پرکند . از این رو مایکروسافت به دنبال مهره ای بود که بتواند جای خالی سری آنچارتد را برای گیمر های ایکس باکس پر کند یک گزینه بیشتر پیش روی ایکس باکس نبود و آن گزینه Rise Of Tomb Rider و لارا کرافت بود ، فیل اسپنسر آماده بود تا لارا کرافت را به انحصار ایکس باکس در بیاورد و کریستال دامینیک هم آماده ی این پیشرفت عظیم بود . فیل اسپنسر بالاخره توانست با کریستال دامنیک کنار بیاید و آن را انحصاری مدت دار برای ایکس باکس کرد ، از نظر بسیاری این کار مایکروسافت یعنی خرید زمان برای خلق یک IP جدید چون یک انحصاری مدت دار قطعا نمی تواند نظر گیمری را از کنسول رقیب برچیند . دلیل اصلی مجذوب شدن مایکروسافت به لارا کرافت بر می گردد به سال ۲۰۱۳ در آن زمان کریستال دامینیک با ریبوت عنوان خود توانست نظر گیمرها را به خود جلب کند و چه از این بهتر برای مایکروسافت؟
با آذران گیم در ادامه ی پیش نمایش Rise Of Tomb Rider بمانید!

images

استودیو سازنده: Crystal Dynamics

ناشر:Square Enix &Microsoft Studios

سبک بازی: Action-Adventure

پلتفرم های مقصد:XBOX ONE,XBOX 360(انحصاری مدت دار)

تاریخ انتشار:۱۰نوامبر ۲۰۱۵ (سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴)

این بار لارا برای کشف راز جاودانگی به سیبری کوچ میکند ، این بازی دقیقا بعد از نسخه ی ۲۰۱۳ این عنوان شروع می شود در تریلری که از آن منتشر شد دیدیم که لارا کرافت وارد حالت پوچی شده است که فکر می کند عمرش رو به پایان است.( پایان زندگی و مرگ برای همه ی آدم های این کره ی خاکی اتفاق می افتند و ترس از مرگ هم هیچ گاه از یاد نمی رود)به همین علت او راهی سیبری می شود که راز جاودانگی که قبلا درباره ی آن شنیده بود را پیدا کند هنوز اطلاع نداریم لارا از آخر این کوچ چه به دست می آورد و باید صبر کنیم تا ببینیم آیا لارا کرافت می تواند راز جاودانگی را بدست بیاورد. و اما وقتی که به داستان این بازی متمرکز می شویم متوجه خواهیم شد که ایده ی عمر جاودانه ،ایده ایی است که همه ی افراد در ذهن خود می پرورانند. باید ببینیم کریستال دامینیک این ایده رایج را به چه شکلی در آورده است .لارا کرافت در این سری بسیار باور پذیر تر شده است و این باور پذیری وی الهام گرفته از نسخه ی قبلی می باشد مثل اینکه کریستال دامینیک میخواهد ما را در عمق ماجراجویی لارا کرافت غرق کند! البته از صدا گذاری بی نظیر Camilla Luddington همه نمی توان چشم پوشی کرد! صدا گذاری او ما را به عمق ماجراجویی لارا کرافت می برد.در سال ۲۰۱۳ قطعا تو این سبک عنوان The Last Of Us در حال سلطنت بود  و کریستال دامنیک برای پیشرفت های بنیادی بازی تام رایدر  از این بازی الهام گرفته است ،در بخش مبارزات این بازی میتوان الهام گرفتن کریستال دامینیک را از The Last Of Us احساس کرد.

image_rise_of_the_tomb_raider-29110-2982_0006

از نتایج این الهام می توان به بهبود فوق العاده بخش مخفی کاری در این بازی اشاره کرد که انتخاب های متعدد ی را در اختیار شما قرار می دهد پنهان شدن در برف ها ،بالا رفتن از درختان،استتار کردن در بوته ها همه و همه نوید از بخش مخفی کاری بی نظیر در سری جدیدی می دهد . شما برای روبه رو شدن با دشمنان خود دو راه بیشتر پیش رو ندارید ۱٫ مخفی کاری که لارا کرافت بسیار در آن ماهر تر از قبل شده است و به راحتی می توانید با استفاده از سلاح گرم (مانند تفنگ) و سلاح سرد (چاقو یا کمان) دشمنان را از پای در بیاورید ۲٫ مبارزه تن به تن که اصلا توصیه نمی شود به علت اینکه لارا یک خانم هست و مسلما توان جنگیدن مستقیم وجود ندارد واگر در مبارزات تن به تن مصدوم شوید دیگر سیستم بازیابی سلامتی در کار نخواهد بود که شما را از مرگ حفظ کند.این کار یعنی اینکه کریستال دامینیک میخواهد تا شما با مخفی کاری پیش بروید و از هرگونه درگیری بپرهیزید یکی از راه های بسیار بی خطر برای نابود کردن دشمنان استفاده از سلاح ها می باشد که شما باید حسابی در صرفه جویی از آن ها دقت کنید!


سلاح به مرور زمان در داستان به صورت اجتناب ناپذیر یافت می شود.به طور کامل می توان به الهام گیری بسیار عالی کریستال دامینیک اشاره کرد که دقیق همان احساسی را که هنگام بازی با عنوان The Last Of Us به ما دست می داد را در این بازی احساس کنیم آن حس بقا می باشد . حس بقا در تام رایدر به راحتی هرچه تمام تر می توان احساس کرد از این رو لارا سخت در تلاش می باشد که زنده به هدف خود برسند و زندگی ابدی را تجربه کند! دیگر نکته ایی که لارا را در خطر قرار می دهد طبیعت می باشد ،طبعیت وحشی، رام نشده و سرد. هنگامی که لارا کرافت در جنگل حرکت می کند شما باید منتظر هر چیزی باشد حتی منتظر یک خرس.


 هر جایی که فکرش را بکنید خطر وجود دارد .خطر اینجا ،خطر آنجا،خطر همه جا این یعنی یک گیم پلی ناب و دلچسب که ما مشتاقش هستیم. در داستان این بازی شما باید معما هایی را حل کنید که نتیجه ی آن ها معما های بزرگ تری می باشد ،کریستال دامینیک اسم این قابلیت را A Nested Puzzle Approach گذاشته است که به احتمال زیاد به دل همه ی ما می نشیند.در این بازی هیچ ماجراجویی بدون کشف رمز و راز نخواهد بود مخصوص در این طبیعت پویا وخشن.

image_rise_of_the_tomb_raider-29110-2982_0003
همان طور که در تریلر هایی وگیم پلی هایی که از این عنوان منتشر شد دیدیم در بازی چیزی جز برف و باران نخواهد بود چون بازی در سیبری دنبال می شود اما کریستال دامینیک این اعتماد را به گیمرها داده است که این بازی ۳ برابر بزرگتر از نسخه ی ۲۰۱۳ این عنوان می باشد! این موضوع را به خوبی می توان در گیم پلی هایی که از این بازی منتشر شد درک کرد همچنین کریستال دامنیک گفته است با پیش رفتن روند داستان آب و هوای متنوع تر از برف و باران به داستان اضافه خواهد شد که آب و هوای گرم و خشک یکی از آن ها می باشد!(به احتمال زیاد همه ی داستان در سیبری رخ نمی دهد!)
هنگام شب شما برای حفظ جان خود هم که شده است باید کمپ هایی را بسازید و شب را در آن به سر ببرید. شما هنگام شب باید برای دوری از حیوانات وحشی و درنده آتش ایجاد کنید که آن ها را از کمپ دور کند.لارا می تواند از چوب درختان برای خود کمان درست کند و کمان هایی که تازه درست کرده است را آماده ی تیر اندازی کند همچنین او از تکه چوب هایی که از شاخه ی درختان ریخته است برای خود تیر درست می کند و از قارچ های سمی و زهر مار به عنوان سم برای از پای درآوردن  سریعتر دشمنان و یا حیوانات درنده استفاده می کند. از نکته ایی که هرگز نمیشود آن را فراموش کرد این است تنوع آب و هوایی و گرافیک دلچسب را به خوبی می توان در این بازی مشاهده کرد.

Rise-of-the-Tomb-Raider-12-1024x576
جدا از گیم پلی زیبای این بازی نباید از گرافیک دلچسب آن نیز غافل شد باید به کریستال دامینیک تبریک بگوییم چرا که طراحی گرافیکی این بازی به قدر خوب می باشد که گیمر عظمت طبیعت را در بازی احساس میکند! من به شخصه شبیه سازی کریستال دامینیک را تحسین میکنم اما از بافت گرافیکی گلایه دارم چون که به خوبی می توان باگ هایی در بافت گرافیکی جانداران و اشخاص مشاهده کرد،ولی باز می توان از آن چشم پوشی کرد و شاید کریستال دامنیک کیفیت بافت گرافیکی را بالا ببرد هنوز هیچ چیزمشخص نیست! برای توصیف گرافیک این بازی چیزی جز خوب و دلچسب نمی توان گفت.
برای صداگذاری کریستال دامینیک سنگ تمام گذاشته است از صداگذاری برای طبیعت گرفته است تا صداگذاری برای کاراکترها. صداگذاری لارا کرافت همان طور که گفته شد خانم Camilla Luddington به عهده دارد که در کنار گرافیک دلچسب و گیم پلی عالی ،این بازی را کامل کرده است ، صداگذاری طبیعت این بازی به عالی ترین نحو ممکن صورت گرفته است و موقعه ی راه رفتن در جنگل حتی صداری له شدن برف ها و یخ ها هم میتوان احساس کرد.

سخن آخر

در سخن آخر می توان اشاره کرد که این بازی با وجود این همه تغییرات عالی، هنوز که هنوز سایه ی آنچارتد باعث می شود این عنوان کمتر از همیشه دیده شود، ولی کریستال دامینیک امید دارد که با این سری بتواند این سایه را از بین ببرد و لارا را ملکه ی سبک اکشن ادونچر کند .نسخه ی ایکس باکس ۳۶۰ این بازی توسط استودیو Nixxes درحال ساخته شدن می باشد و نسخه ی ایکس باکس وان این بازی را استودیو کریستال دامینیک را می سازد .
نظر شماچیست؟
امیدوارم از مقاله  لذت برده باشید.

محمد سجاد پناهی

محمد سجاد پناهی

مهم ترین و بهترین جایی که یک انسان می تواند حضور داشته باشه 1.درقلب کسی 2.درفکر کسی 3.دردعای کسی ......

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *