سکوت برّه ها | ۱۰ شخصیت دیوانه در بازی های ویدیویی

سکوت برّه ها | ۱۰ شخصیت دیوانه در بازی های ویدیویی

نویسنده : کسری کاظمی (Mr.BadBoy)

اختصاصی سایت azarangame.ir

………………………………………………………………………………………………………………………………………

من دیوانه نیستم،دیوانه کسیه که کارررررررهههههههاییییی دیییییووووانننه وواواواار انجامممم میده !!!

شرمنده کمی از کنترل خارج شدیم.به سری مقالات ۱۰ برتر خوش آمدید.در این شماره نگاهمان را البته با حفظ فاصله می اندازیم به ۱۰ شخصیت روان پریش در بازی های ویدیویی.در این لیست شخصیتی هایی قرار میگیرند که ناقل رفتارهای روان پریشی و غیر انسانی هستند و انجام اعمالی نظیر آدم کشی و نابودی دنیا برایشان همانند نوشیدن یک لیوان آب خوردن است.البته بهتره دنبال غول ها و باس فایت های دیوونه در این لیست نباشید.چون برای آن ها برنامه ای جداگانه داریم.البته طبق معمول ما از هر فرنچایز فقط یک کاراکتر را در لیست قرار می دهیم و البته تعدادی اسپویلر ممکنه شما را کمی عصبانی کنه پس کنترل خود را از دست ندهید و به تابلوی زیر توجه داشته باشید :

 

 

شماره ۱۰ : Manhunt | Piggsy

کی گفته داشتن یه ماست خوکی شکل و حمل کردن اره برقی دیوانگی به حساب می آید ؟ خوب مطمعنا با مشاهده پیگسی برای اولین بار جواب سوالتان را خواهید گرفت.

پیگسی کار خود را با استودیوی فیلم سازی ای شروع کرد که در آن قاتلان زنجیره ای با زیباترین شکل ممکن در فیلمشان بازی کرده و یکدیگر را سلاخی می کردنند.به عنوان یه ستاره سینمایی،قاتل اره برقی به دست ما کارش رو خیلی خوب بلد بود.البته وقتی برای اولین بار با شخصیت دیوانه تر از خودش یعنی شخصیت داستان ما برخورد می کند تنها کلماتی که بر زمان میاورد این است :

پیگسی گشنشه هاهااهاهااااهاها

 

شماره ۹ : The House Of the Dead Overkill | Warden Clement Darling

سر جاتون محکن بشینید و از نمایش لذت ببرید

وقتی پسر سعی در این دارد که مادرش را از مرگ بر اثر کهولت سن نجات دهد بسیار قابل تقدیر است.ولی وقتی روش این کار بر اساس یک فرمول سری که مغز انسان را در بدن جدید قرار میدهد باشد…خوب باید بگویم کمی اوضاع بهم میریزد.وقتی فداکاری واردن را میبینیم می خواهیم که او را به شدت تحسین کنیم البته قبل از اینکه مادر او که حالا در بدن یک هیولای هسته ای سر بر آورده شروع به قتل و عام مردم کند.

این موضوع خودش به اندازه کافی بد هست تا وقتی که می فهمیم این کار واردن بی دلیل هم نبوده و هدف اصلی این دیوانه زنجیری نابودی کل کشهر و سر انجام دنیا میباشد.

چه عوضی ای…

 

شماره ۸ : خانواده ست جان | The Walking Dead Season 1

اولین قانون دیوانه بودن چیست ؟ این است که جوری وانمود کنی که هیچ کس متوجه نشود که شما یه دیوانه روان پریش هستید.

خانواده ست جان این کار را خیلی خوب انجام دادند که شخصیت اصلی،لی و بقیه گروه بازماندگان را ترقیب کردند که پیش آن ها بمانند.لی که تحت تاثیر مهربانی و مهمان نوازی بیش از حد این خانواده دوست داشتنی قرار گرفته بود در این میان به رفتارهای عجیب و غریبی که پسران این خانواده بروز می دادند کمی مشکوک شده و با کمی گشت گذار در خانه میزبانشان به حقیقت کثیف آن ها پی برد.خانواده ست جان عادت بدی داشتند و آن هم خوردن مهمان هایشان به جای شام بود که با قطع کردن پاهای یکی از اعضای گروه لی و گم شدن او لی توانست به موقع سر میز غذا مچ آن ها را گرفته و خدا را شکر زود این کار را انجام داد.قبل از اینکه کلمنتاین دوست داشتنی شروع به خوردن…اووف…غذای لذیذ ست جان ها شود.

آخرالزمان باشد یا نباشد خوردن انسان زیاد جالب نیست داداش…زیاد جالب نیست…

مادر خانواده ست جان : این شیوه زندگی ماست،این روشیه که من تو جورجیا باهاش بزرگ شد و پسرامم همینجوری بزرگ کردم

 

شماره ۷ : Twisted Metal | Needles Kane

دلقک دیوانه داستان ما همراه با ماشین بستنی فروشی مرگبارش دست به خلق یکی از بهترین بازی های Racing زده.البته کین نیازمند،یکی از تاریک ترین و وحشی ترین خلق و خوی های یک انسان روان پریش را از خودش بروز داد،البته قبل از اینکه مارکوس کین که یک بستنی فروس ساده و مهربان بود و یک زندگی شاد را با همسر و فرزندانش میگذراند.تا وقتی که احساس پوچی و خشم در وجودش ریشه دواند و مارکوس که تمام خواسته اش انتقام از انسان ها بود تبدیل به یک قاتل زنجیره ای شده و شروع جنایت هایش هم سلاخی خانواده خودش بود.

بعضی از اون ها شروع به مقاومت کردند.خوبه،اینطوری به منم بیشتر خوش میگذره

دختر او در میان این سلاخی ها موفق به فرار می شود و مارکوس کین که حالا تبدیل به کین نیازمند شده،همراه با کامیون بستنی خود برای انجام کار ناتمامش به راه می افتد.

 

شماره ۶ : GTA V | Trevor Philips 

خوب…بعضی از مردم دیوانه متولد می شوند،بعضی دیگر هم تحت شرایط محیطی که درش زندگی می کنند به مرز جنون می رسند.ترور در محیط مناسبی زندگی نکرده و مثل همه بچه های دیگر نیز با او برخورد نشده.

ببین این همه چیزیه که من هستم،از من انتظار بیشتر از این رو نداشته باش.بابام با من مهربون نبود

زندگی دیوانه وار ترور به سرعت شروع شد و با تاسف فراوان او یکی از روانی ترین موجوداتی هست که می توانید ملاقات کنید.نتیجه میگیریم که باید والدین با کودکان خود مهربانانه تر برخورد کنند تا نتیجش چیزی مثل این نشود :

دیوانگی ذاتی ترور بر روی خشونت نهان او نیز تاثیر گذاشته و انجام هر مدل عمل خلافی که بهش فکر کنید از آسان ترین کار ها برای این دوست دیوانمان است.

 

شماره ۵ : Batman Arkham Series | The Joker

به دیوونه خونه خوش اومدی بتمن

برای همگی شما،جوکر به هیچ وجه غریبه نیست.از فیلم ها،کمیک بوک های متعدد بتمن به خوبی با او آشنایی داربد.ولی هنرنمایی فوق العاده او در سری بازی های آرکام باعث شده که با دید جدیدی به این دلقک روان پریش نگاه کنیم.چیزی که باعث شده جوکر این چنین کامل و مهم به نظر برسد،اهداف فوق العاده شیطانی و مرگبارش در طول بازی برای نابودی بتمن است.او یک نابغه با ذهنی تبهکار است که دوست دارد لبخند شیطانی خود را بر لب تمام موجودات دنیا مشاهده کند و البته شوالیه تاریکی نیز مشغول دست و پنچه زدن برای جلوگیری از رسیدن او به اهداف شیطانیش است.

او همیشه مشغول خنده و شوخی با موضوعات مختلف است حتی وقتی این موضوع مرگ خودش باشد.

دلمون واست تنگ شده…برگرد جوکر…برگرد.

 

شماره ۴ : Silent Hill 4: The Room | Walter Sallivan

اسم من والتره،والتر سالیوان.الان زمان اینه که ۲۱ین رسم رو انجام بدم

زندگی برای کودکی به نام والتر در پرورشگاه شهر سایلنت هیل که در آنجا هیچ دوست و همراهی ندارد بسیار سخت و طاقت فرساست.

مادر والتر وقتی که او را تنها میگذارد،والتر در ذهن خود این باور را می سازد که او قرار است برگردد و والتر را با خود ببرد و بر اساس این باور والتر از پرورشگاه فرار کرده و از مکان های مختلف و ترسناکی عبور می کند.

حال که والتر رشد کرده و بزرگ شده هنوز نیز بر این باور است که می تواند مادرش را برگرداند.او برای این کار دست به انجام عملی به نام رسم ۲۱٫تحت این رسم او باید ۲۱ نفر را به قتل برساند تا دروازه ای بین آسمان و زمین باز شده و بتواند مادرش را بازگرداند.والتر یکی از روانی ترین قاتلان زنجیره ای در تاریخ بازی هاست که به وحشتناک ترین شکل ممکن قربانیان خود را میکشد.در پایان بازی با از بین بردن دروازه جهنمی میتوانیم یک بار برای همیشه از شر والتر دیوانه خلاص شویم.

 

شماره ۳ : God Of War Series | Kratos

کریتوس خطاب به اریس : هیولایی که خودت خلق کردی برگشته که دخلتو بیاره

اریس : تو هیچ نظری نداری که یه هیولای واقعی یعنی چی کریتوس

اگه شما هم روزی تصمیم به رفتن یه جنگ را داشتید،به احتمال زیاد با دیدن کریتوس نظرتان عوض خواهد شد.

پس از تله ای که اریس،رب النوع جنگ برایش پهن کرد و در حین قتل عام مردم تصادفی خانواده خودش رو هم به قتل رساند،کریتوس به تنها چیزی که در این میان می اندیشید انتقام گرفتن از تمام اعضای ساکن کوه الپمپ بود.خشم او بی پایان است.طوری که حتی توانست رب النوع جنگ را هم در این میان شکست دهد و خودش برای مدتی تبدیل به رب النوع جدید جنگ شود.بهتره داستان رو کوتاه کنیم : سر به سر کریتوس نگذارید.

 

شماره ۲ : Final Fantesy VI | Kefka Palazzo

اوووو اگه گفتی این شیطون خوشتیپ اسمش چیه ؟

خوب کافکا خیلی شانس بالایی برای قرار گرفتن در رتبه اول را داشت ولی خوب طبق معمول هنوز باقی مونده…این دلقک روانی با کلمات نیش دار و اعصاب خورد کنش هیچ ارزشی برای نژاد انسان قاعل نیست و آن را شر مطلق می داند (خودش حتما فرشتس).علاوه بر دیوانگی بی حد مرزش،کافکا دارای قدرت جادویی فراوانی است که همین موضوع ذهن او را به تباهی کامل کشانده است.مثل اینکه تنها خصوصیت انسانی که کافکا به ارث برده خنده های دیوانه وارش است و با درد یا احساسات دیگر هیچ آشنایی ندارد.از کارهای شیطانی این دیوانه می توان به آلوده کردن آب رودخوانه،به بردگی گرفتن شخصیت اصلی بازی و از همه بدتر نابود کردن دنیا (می توانید این موضوع را در مقاله های قبلی این سری دنبال کنید.۱۰ لحظه شوکه کننده در بازی های ویدیویی)که با اینکارش می خواست خودش رو به عنوان قدرت مطلق معرفی کنه.ما این شیطون خوشتیپ را در رتبه ۲ قرار میدهیم.

 

خوب رسیدم سر وقت رتبه اول.انتخاب برترین شخصیت دیوانه در میان بازی های رایانه ای زیاد کار آسانی نیست مخصوصا با این وضع دیوانه هایی که برای تصرف رتبه اول دارند خودشان را می کشند . نگاهی میاندازیم به تعدادی از شخصیت های کاندید شده برای رتبه اول :

 

Call Of Duty Modern Warfare Series | Vladimir Makarov

 

Resident Evil Code Veronica | Alfred Ashford

 

Dead Rising | Adam The Clown

 

Borderlands 2 | Krieg The Psycho

آماده اید ؟ تحمل دیدن برترین دیوانه در تاریخ بازی های ویدیویی را دارید؟ پس برو که رفتیم.

.

.

.

.

.

شماره ۱ : Farcry 3 | Vaas

روان پریشی و دیوانگی می تواند در هر اندازه و شکلی ظاهر شود ولی ما هیج وقت نمی توانیم کسی را ببینیم که این کار را به خوبی واس انجام دهد.

کاراکتر واسی که یوبی سافت خلق کرد به قدری محبوب شده بود که بعد از پروژه اصلی بازی،صداپیشه شخصیت واس یعنی آقای مایکل ماندو برنامه ای تلوزیونی با ظاهر واس اجرا کرد.کاراکتری که محبوبیتش از شخصیت اصلی بازی هم بیشتر است.جوری که عکس او به جای کاراکتر بازی،جیسون بر روی کاور قرار گرفته است.

دزد دریایی معتاد و روان پریش داستان ما،علاوه بر اینکه برترین شخصیت دیوانه در تاریخ بازی های ویدیویی است،یکی از برترین شخصیت های منفی تاریخ بازی های ویدیویی نیز هست.

ما هنوز هم که هنوزه در حال تفکر بر روی این دیالوگ شاهکار و فراموش نشدنی این شخصیت فراموش نشدنی هستیم :

تا حالا بهت معنای حقیقی دیوانگی رو گفتم ؟ 

 

با این لیست موافقید ؟ چه بازی هایی لیاقت بودن یا نبودن در لیست ما را داشتند ؟ دوست دارید ۱۰ برتر بعدی درباره چه موضوعی باشد ؟ نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

یا حق

کسری کاظمی

کسری کاظمی

کسری کاظمی هستم.معاون سایت آذران گیم و نویسنده مشتاق صنعت بازی و البته فن PC. امیدوارم لحظات خوبی را در آذران گیم بگذرانید. PC4EVER

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۷ پاسخ

 1. عالی بود می‌گه:

  ممنون بابت مقاله . لطفا قسمت بعد در رابطه با ۱۰ شخصیت فداکار باشه .

 2. حسن گیمر می‌گه:

  سپاس . بسیار زیبا بود .

 3. sepehr sepehr می‌گه:

  vaas حقش بود ولی کاش pagan min هم بود،نصفشونو بازی نکرده بودم

  • BadBoy4Ever BadBoy4Ever می‌گه:

   میتونه حق با شما باشه و میتونه نباشه…چرا نمیتونه باشه ؟ چون اگه مقدمه رو خونده باشید میبینید که نوشتم از هر فرنچایز یک شخصیت قرار میگیره واسه همین فقط جا واسه یکی شون بود که البته واس خیلی جایگاه بالاتری از پگان مین داره
   پگان زیاد آفتابی نمیشه تو بازی

  • black ops 3 black ops 3 می‌گه:

   در جوابت سپهر خان باید بگم سیاستمدار تر از پاگان مین ندیدم فقط شکل دیوانه ها را در میاره دادا

 4. Amirsp Amirsp می‌گه:

  به نکته ظریفی اشاره کردی سپهر جان

 5. black ops 3 black ops 3 می‌گه:

  تشکر بعضی هاشون دیوانه نبود .. دفعه بعد ۱۰ تا شخصیتی که میمیرن را بذار
  ممنون برادر

  • BadBoy4Ever BadBoy4Ever می‌گه:

   قابلی نداره دوست من کدومش مد نظرته که میگی دیوانه نیست ؟ این ها فقط نظر شخصی من نیست.تو فروم سایت گیم اینفورمر برای هر top 10 یه نظر سنجی برگذار میکنم و می گم نظر خودتونو بگید.هر کسی میاد و به بازی یا کاراکتر خاصی رای میده و منم آخر بر اساس ارا اون ها رو طبقه بندی میکنم همه این اسامی بر اساس رای کیمرهای خارجی انتخاب شدند و معتبر معتبرند

 6. مرتضی موسوی سجاد مرتضی موسوی سجاد می‌گه:

  دیدید بهترین برای یوبی سافت شدبعد بگید یوبی هایپ مانی سافت و اینجور چیزا

 7. گیمر قدیمی... می‌گه:

  ممنون بابت مقاله . این طوری پیش برید پیشرفت چشمگیری خواهید داشت 

 8. snake _mohsen می‌گه:

  ممنون

 9. You Never Win You Never Win می‌گه:

  داداش دستت درد نکنه مقاله خوبیه.مقاله هات عالیه.

 10. nima می‌گه:

  شماره ۶ یعنی ترور رو میشه خوب کرد باید با ترور درست بازی کنی تا ادم بشه من الان انقدر درستش کردم یه روز به اون تبدیل شدم که میخواست بره سوار هواپیمای شهری که متولد شده و ماله خودشه بشه و جعبه کمک اولیه برای مردم بندازد

 11. سیاوش ملاحسینی سیاوش ملاحسینی می‌گه:

  کریتوس دیوانس ؟گرچه کنترل خودشو بخاطر بلا هایی که سرش اومد کاملا از دست داد ولی خدا وکیلیش حقش نبود از ترور  فیلیپس دیوانه تر باشه!!ممنون از مطلب خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *