فلش بک | جنگی با شکوه : نقد و بررسی بازی Valiant Hearts :The Great War

large

امروز برای شما دوستان آذران گیمی قسمت جدید مقاله فلش بک را آماده کرده ام . در این قسمت به نقد و بررسی بازی Valiant Hearts :The Great War میپردازیم . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

مقدمه :

تقریبا همه ی مردم جهان نام جنگ جهانی را شنیده یا حتی دیده اند. از همین رو در هنر و صنعت از آن استفاده های بسیار برده اندو از آن به عنوان بهانه ای برای نشان دادن هنر خود استفاده شده است.اما شاید کمتر کسی به جنگ جهانی اول نگاهی انداخته باشد.بیشتر عنوان های بزرگ در حوزه جنگ جهانی بکش برو تاکتیکی یا غیر تاکتیکی می باشد که ذهن ما راشستشو داده و جنگ را یک خوشگذرانی کامل نشان داده است. اما مردم چه…. بالاخره شرکت بزرگ یوبی سافت به این قضایا خاتمه داده و عنوان تقریبا کوچکی را ساخته و روانه بازار کرده که به اندازه خیلی از بازی های AAA می ارزد. این بازی valiant heart نام دارد و این قسمت را the great war نامگذاری کرده است. این بازی پس از مدت های طولانی به صدر نشینی جنگ جهانی دوم خاتمه داد و چکیده ای از جنگ جهانی اول را نمایان کرده است. اگر شما جزو کسانی باشید که این بازی را تجربه کرده باشید ،به احتمال زیاد عقیده شما نسبت جنگ تغییر داده است . شاید خیلی از ما ها جنگ را با از بین بردن یک لشگر با یک سرگروهبان که با ۵۰ عدد گلوله دار فانی را وداع می گوید بشناسیم .

نام: Valiant Hearts :The Great War

سبک:platforming-puzzle

سازنده:ubisoft montpllaier

ناشر :ubisoft

پلتفرم:pc،ios

داستان:

شاید بتوان گفت مهمترین چیزی که باعث موفقیت valiant hearts شده داستان زیبا و داستان سرایی گیرا اش باشد که همنطور که میدانید در tga جایزه بهترین داستان سرایی را از آن خود کرد.داستان بازی از موقعیت های ۴ نفر آغاز و به پایان می یابد که به طرق مختلف به یکدیگر ربط پیدا می کنندتشکیل می شود.

کارل: کارل یک کشاورز آلمانی بوده که با زنی پاکدامن فرانسوی در فرانسه زندگی میکند.اما با شروع جنگ جهانی او را از خانواده جدا و از فرانسه اخراج می کنند.و پس از اخراج آلمانی ها او را به خدمت خود در می آورند

امیل: امیل پدر زن کارل آلمانی است. او با نامه ای به خدمت اجباری فرستاده می شود و دختر امیل کاملا تنها می شود. امیل پس از آموزش های اولیه وارد جنگ شده و از فرصت استفاده کرده تا کارل را پیدا کند .

آنا : او یک پرستار فرانسوی است که فقط برای کمک به مردم جهان وارد جنگ و خون و خونریزی میشود.پدر او را آلمانی ها به عنوان دانشمند به خدمت گرفته اند.او نیز با کمک سگ باوفایش به کمک مردم می رود تا هم مردم از او راضی باشند و هم پدر خود را پیدا کند.

فِرِدی: فردی یک سیاهپوست آمریکایی و قوی است که به صورت داوطلبانه وارد ارتش فرانسه شد اما چرا؟ او و همسرش به تازگی نامزد کرده بودند اما پس از نامزدی همسر فردی توسط ژرمن ها به قتل می رسد. و فردی برای گرفتن انتقام از فرمانده آلمانی وارد ارتش فرانسه می شود.

در این بازی یک شخصیت بد آلمانی ، اما نه چندی صبر کنید . اینجا شخصیت بد یا خوب وجود ندارد بلکه تنوع شخصیتی موج می زندو همین از امتیاز های مثبت بازی است. داستان این بازی یکی از زیبا ترین و ساده ترین داستان های دنیای وسیع گیم است که توسط چند جوان خوش ذوق نوشته شده و به یوبی سافت داده شده استو یوبی سافت هم پس از خواندن داستان قبول کرده و بازی را میسازد.

گیم پلی:

شاید تنها امتیاز منفی ای که بتوان از این عنوان گرفت گیمپلی آن باشد. گیم پلی بازی در سبک پلتفرمینگ است  توسط موتور دوست داشتنی ubi art ساخته شده است.این بازی از نظر گیمپلی بد نیست اما دارای پازل های ساده و لحظه ای است و وقتی یک بار بازی را به پایان می رسانیم دیگر رقبتی برای دوباره رفتن بازی ندارد .شاید اگر چند چیز برای ماجراجویی بیشتر داشت بهتر بود اما اینطور نشد.خیلی چیز زیادی از گیمپلی نداریک که بگوییم پس بهتره برویم به قسمت گرافیک

گرافیک:

Ubi art یکی از موتور های بسیار قدرتمند ۲d است که شاید بتوانآن را بهترین هم محسوب کرد. شاید اگر این بازیبا گرافیکی در حد یونیتی ساخته میشد زرشک طلایی بازی ها را ازآن خود می کرد اما با نشان دادن جنگ با گرافیکی کم و وابسته به هنر از دوز مشکلات بازی کم شده است و تاثیر گذاری بازی را بالا برده است. طراحی محیط این بازی کم نظیر است و به ندرت بتوان چنین صحنه هایی در عنوان های دیگر مشاهده کرد. طراحی شخصیت نیز بی نظیر است شخصیت هایی که حتی از قیافه آن ها میتوان غم و اندوه را تشخیص داد بسیار کار سختی است که بخواهید صحنه های جنگ را با نقاشی تقریبا ساده کشید اما این استدیو از پس آن برآمده . یوبیسافت در گرافیک این بازی مورد تحسین قرار گرفته است کاری که کمتر کسی انجام می دهدخودمان هم می دانیم نسل بازی های ۲d در حال انقراض است اما یوبیسافت با انتشار عنوان های ۲d اش دوباره آن را زنده کرد.

موسیقی و صدا گذاری : در این بازی ۳۹ قطعه از از موسیقی های معروف پیانو است که می توان آن را با جای گذاری درست و انتخاب آهنگ تحسین کرد.این آهنگ های آرام بخش و احساساتی توانست جو بازی را به گیمر تحمیل کند تا گیمر بتواند خود راجای شخصیت ها بگذارد. صدا در این بازی کمرنگ است و فقط روایتگر داستان صحبت می کند و بیشتر اشاره در آن نقش دارد اما با صدا همان روایتگر داستان غم اندوه شخصیت را نشان می دهد.

آیا این بازی ادامه دارد؟

شاید بعضی از شما ها پس از آمدن تیتراژ آن را skip زده باشید. پس از تیتراژ اول شما می بینید کشتی ای به سمت فردی می آید که شاید ادامه داستان باشد.

سخن آخر:

به نظر میرسد این بازی فقط می خواسته روی اصلی و پشت پرده جنگ را به ما نشان دهد. به نظر من این بازی را از دست ندهید و آن را تهیه کنید. اگر موبایل iphone یا آیپد دارید نسخه ios و اگر ندارید همان نسخه کامپیوتر آن را تهیه کنید

نکات مثبت: داستان زیبا و گیرا،موسیقی ها کم نظیر ،گرافیک کم نظیر

نکات منفی:پازل های ساده،نداشتن رقبت برای دوباره رفتن بازی،کم رنگ بودن صداگذاری

نمره:۹۲

مرتضی موسوی

مرتضی موسوی

سلام. مرتضی موسوی هستم. یکی از اعضای آذران گیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

  1. گیمر می‌گه:

    مرسی عالی بود .

  2. GTAV _MYLIFE می‌گه:

    مرسی عالیه . امیدوارم تو تیم خوب آذران گیم بمونید . میمونید ؟

  3. black ops 3 black ops 3 می‌گه:

    نمره شما به hatred چنده؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *