فلش بک| limbo : پسری در جهنم!

نام:limbo

سازنده:Playdead

تاریخ عرضه:جولای۲۰۱۰

سبک:دو بعدی،فکری

متا:۸۸از۱۰۰

نمره ی بازیکنان:۸از۱۰

مقدمه

لیمبو یک بازی دوبعدی است.اگر میخواهید خود را محک بزنید پس آماده باشید.پسری تنها در جنگل به دنبال راهی برای خلاصی از این جهنم!limboنشان داد بدون پول های کلان هم میتوان بازی ای به این زیبایی ساخت.این بازی نشان داد که یک استودیوی مستقل که چه کار ها که نمیتواند بکند.

گرافیک

در بخش گرافیک این استودیو سنگ تمام گذاشته است.این استودیو بااین محیط سیاه وسفید هزاران چیز را به ما میگوید.همه چیز به خوبی کار شده است.واقعا هیچ ایرادی ازاین گرافیک یا محیط زیبا نمیتوان گرفت،واقعا هر چه بگوییم کم گفتیم.توجه داشته باشید که اگر این استودیو از گرافیک سیاه و سفید استفاده نمیکرد به هیچ عنوان این بازی نمبتوانست به این موفقیتی که الان رسیده برسد.

screenshot07-800x450

گیم پلی

یک نوآوری در بخش گیم پلی،در بعضی اوقات همین سکوت بی پایان بازی است که شما را به اوج هیجان میرساند.

فرصت کم است پس عجله کن!بله،این بازی ای که میبینید چیز های کاملا

غیر منتظره ای دارد.عنکبوت غول آسا،تله های مخفی شده یا نشده پس مراقب باشید ممکن است همین نزدیکی ها تله ای در پی شما مخفی شده باشد!همه جا را خوب نگاه کن شاید راهی نهفته باشد!شاید آن جعبه یا…برای کار دیگری باشد!بهترین راه را پیدا کن.فکرت رو به کار بنداز تا ازاین جهنم لعنتی بری به بیرون.شما در حالی که استرس فراوان دارید به این پسرک با خود میگویید:عجله کن زود باش چقدر تو کندی.یادتان باشد مرگ همیشه در کمین است!

داستان(اگر بازی نکردید نخوانید،اگر بازی کردید حتما بخوانید)

کسی که این بازی را تمام کند(دقیقا همان موقع که بازی را تمام کرد)کمی سردرگم میشود.ولی هر کسی میتواند برداشت خود را از این داستان بکند.

پسر به هر علتی به زمین میخورد و میمیرد و خواهر او نیز به دنبال برادرش است خواهر در راه (به دنبال برادر)میمیرد(اشاره ای نشده به چه علتی)و وقتی پسر شیشه را میشکند خواهر را میبیند که سر جنازه ی  پسر گریه میکند.وقتی بازی را تمام میکنید در منوی بازی پسر ودختر مانند دو فرشته ی کوچک در حال پرواز هستند.از همان ابتدا از چشمان نورانی او معلوم بود…

همه بخوانند

داستان به خوبی کار شده و همه چیز مبهم است.فقط شمایید و یک سری چیز های مبهم در سرتان!نگران داستان بازی نباشید تنها چیزی که باید قبل بازی نگران آن باشید خودتان هستید زیرا باید خیلی باهوش باشید تا این بازی را تمام کنید.

خلاصه

همه چیز عالی است داستان بینهایت زیبا و گیم پلی جذاب گرافیک فوق العاده باحال وجدید و این بازی نشان داد جوایزی که گرفته الکی نبوده است.اگر این بازی را بازی نکرده اید حتما دانلود کرده و آنرا بازی کنید.واقعا اگر این بازی را بازی نکنید نصف عمرتان بر فناست!

سپهر دبیری

سپهر دبیری

با من در ارتباط باشید: Sepehr8019@gmail.com

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. علی می‌گه:

    عالی بود . مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *