معرفی مرحله مخفی/ فرعی Epsilon Program در بازی GTA V

به نام خدا
maxresdefault
خب من چند وقت پیش برای شما دوستان قول یکی ترافی / اچیومنت های بازی Grand Theft Auto V که خیلی پیچیده است و همچنان یکی از مراحل فرعی و مخفی این بازی نیز میباشد را دادم و باید به عرض شما برسانم که من مفتخرم تا برای اولین بار در میان سایت‌های فارسی زبان این راهنمایی را قرار بدهم و آذران گیم اولین سایت فارسی زبانی است که این راهنمایی را قرار داده است . باید بگم که این مرحله یا ترافی / اچیومنت برای تمامی کنسول ها هست و حتی شما در PC نیز میتوانید این مراحل را تجربه کنید اما شما که میدانید برای PC هیچ ترافی / اچیومنتی وجود نداردو فقط برای سرگرمی است.

و اما چند نکته :
۱ – برای باز کردن این مراحل باید مرحله Father / Son را کامل کرده باشید . ( یعنی حداقل مدال برنز را گرفته باشید )
۲ – این مراحل فقط با مایکل قابل بازی است .
۳ – باید شما ۱۵۰,۰۰۰$ داشته باشید .

خب برای باز کردن این مراحل باید توسط مایکل به اینترنت وصل شده و به سایت epsilonprogram بروید یا از طریق EyeFind (موتور جستجوگر وبسایت‌ها در بازی) کلمه Epsilon رو نوشته و سرچ کنید و بعد وارد سایت Epsilon شوید.

حالا شما وقتی که وارد سایت شدید ، برروی گزینه Evaluate Your Identity کلیک کنید. (تصویر بالا در بازی ) و بعدش یه صفحه باز که از شما چندتا سوال میکنه شما باید به اون سوالات پاسخ بدید.
نکته : جوابات شما هیچ تاثیری در مراحل و بخش داستانی بازی ندارند ، یعنی اگر شما حتی جواب هارو چندین بار بزنید هیچ تغییری رو مشاهده نمیکنید . وقتی که شما به سوالات جواب دادید برای شما یک دایره میاید که آن دایره شخصیت شما را میسنجد و بعد از سایت خارج شوید . حالا شما در نقشه بازی یک علامت Stranger and Freak را مشاهده میکنید که برای مایکل باز شده است و  Strangers and Freaks همین مراحل ذکر شده است .
( وقتی من در پایین مینویسم مرحله اول یا مرحله دوم و …. منظورم مرحله اول Epsilon Program است )
مرحله اول : Seeking the Truth
(مایکل را کتک میزنند و … )
خب این مرحله یا بهتر بگم Strangers and Freaks در منطقه Raton Canyon برای شما باز میشود و شما باید به این منطقه برید. حالا وقتی که منطقه رسیدید شما یه ماشین سرخ رنگ را میبیند و بعد فقط باید به اون ماشین نزدیک بشوید . حال مایکل چند کلمه را میگه و بعد از این موضوع دو نفر از پشت نزدیک شده  و مایکل را کتک میزنند .
مرحله دوم:Accepting the Truth
حالا شما اولین مرحله Epsilon Program رو تکمیل کردید و میریم سراغ مرحله دوم.
بعد از اینکه شما مرحله اول را تکمیل کردید برای شما یک ایمیل میاید که توی اون ایمیل از شما ۵۰۰$ میخواهد تا به Epsilon Program کمک کنید.
حالا برای واریز کردن پول به حساب Epsilon باید دوباره به سایت رفته و به ته صفحه برید و بر گزینه Make a Donation کلیک کنید، و بعدش برای شما یک صفحه
دیگر باز میشود که دارای دو گزینه است یکی ۵۰۰$ و دیگری ۵,۰۰۰$، شما برروی ۵۰۰$ کلیک کنید تا پول واریز شود.
(برروی گزینه Make a Donation کلیک کنید.)

خب، حالا باید ۲۴ ساعت صبر کنید تا مرحله بعدی باز شود، که پیشنهاد میکنم برای اینکار ۴ بار بازی رو ذخیره کنید.(به خانه مایکل رفته و ۴ بار از طریق خوابیدن بازی را ذخیره کنید.)
حالا علامت Epsilon برروی نقشه شما ظاهر میشود که این نشان دهنده اینست که شما مرحله دوم را باز کرده‌اید. حالا شما به علامت Epsilon  برید.
همانجا که علامت Epsilon است یک دروازه است، که به یه انبار راه داره و شما باید وارد اون بشید. حالا دختری به اسم Marnie که عضو کارگروه Epsilon است وارد انبار شده و از شما میخواهد تا دوباره به سایت برید و مبلغ ۵,۰۰۰$ را به Epsilon کمک کنید. که شما باید دوباره به سایت برید و مبلغ ۵,۰۰۰$ را واریز کنید تا این مرحله هم تموم بشه.

مرحله سوم : Assuming the Truth
حال بعد از اینکه مرحله دوم رو کامل کردید و ۵,۰۰۰$ به رو به Epsilon Program واریز کردید ، برای شما دوباره علامت Epsilon در منطقه Grapeseed ظاهر میشود .
شما وقتی که به مرحله را شروع میکنید Marnie از شما میخواهد تا ۵ وسیله نقلیه بخصوص را برای سران Epsilon بیاورید. بعد از اینکه شما از اون منطقه خارج شدید Marnie برای شما یک ایمیل میفرستد که شامل اسم وسایل نقلیه است، که اسم وسایل نقلیه رو پایین نوشتم.
اسم ماشین‌ها:
Pegassi Vecca
Benefactor Surano
Declasse Tornado
Enus Super Diamond
Dinka Double-T
و اینم عکس منطقه های که میتونید این وسایل نقلیه رو پیدا کنید.
Peggasi Vecca

[عکس: m7dp_peggasi_vecca.jpg]
Benefactor Surano

[عکس: saal_benefactor_surano.jpg]
Declasse Tornado

[عکس: h7er_declasse_tornado.jpg]
Enus Super Diamond

[عکس: m680_enus_super_diamond.jpg]
Dinka Double-T

[عکس: t034_dinka_double-t.jpg]

خب وقتی که شما سوار این وسایل نقلیه شوید، برای شما علامت Epsilon در نقشه ظاهر میشود که باید وسایل نقلیه رو به اونجا ببرید و بعدش وسایل نقلیه رو وارد گاراژ کرده و از گاراژ خارج شوید . ( باید وسایل نقلیه را درست در گاراژ پارک کنید در غیر از اون وسایل نقلیه رو از شما نمی پذیرند )
مرحله چهارم : Chasing the Truth
حال بعد از اینکه شما وسایل نقلیه را انتقال دادید، برروی نقشه شما بار دیگر علامت Epsilon ظاهر میشود. حالا شما وقتی که به اینجا رفتید شما با Jimmy که او هم عضو کارگروه Epsilon است آشنا میشوید، و Marnie هم اونجاست. حالا برای شما یک دستگاه میدهد تا شما چیز‌های عجیب را پیدا کنید. برای استفاده از دستگاه باید با همان دکمه‌ی که نشانه میگیرد را نگهداشته و بعد به اطراف خود بچرخید تا اون نور‌های قرمز تبدیل به آبی شوند.(به عکس زیر توجه کنید، اون خطوطی که رنگ قرمز هست باید آبی شوند.)
حالا وقتی که رنگش آبی شد، به همون طرف حرکت کنید، هرچی که به اون شی نزدیک بشید خطوط بیشتر پر میشود.(مثل سیگنال وای-فای که هرچی نزدیکتر باشی، کاملا پره، و اگه دور باشی چندخطی کمتر نشون داده میشه.) بعد از انکه ۳ یا ۴ تا چیز عجیب پیدا کردید مرحله تموم میشه.
نکته:اگر میخواهید مرحله را ۱۰۰% کنید یعنی مدال طلا بگیرید، نباید از اون دستگاه استفاده کنید، یعنی نباید دکمه‌ی که توسط اون نشانه میگیرید رو حتی یک بار هم فشار بدید.
بجاش اگه سوم شخص بازی کنید، بدون اینکه دکمه نشانه رو فشار بدید، میتونید متوجه بشید که رنگ دستگاه آبی است یا قرمز.

مرحله پنجم : Bearing the Truth
خب بعد از اینکه شما چندچیز عجیب رو پیدا کردید، حالا دوباره علامت Epsilon ظاهر میشود. وقتی که به علامت Epsilon میرید میبیند که Marnie داره با دیوار صحبت میکنه Huh  وقتی که بهش نزدیک بشی با شما جهر و بحث میکنه، و بعدش از شما میخواد تا به سایت برید و لباس Epsilon رو خریده و بپوشید.
برای خرید هم باید برید به سایت و از روی عکس پایین به شما راهنمایی میکنم.

حالا شما باید بالای گزینه Make a Donation کلیک کنید، دقیقا همونی که عکس اون یارو است.
و بعدش وارد این صفحه میشید.

که برروی Buy Robes کلیک کنید تا این لباس را با قیمت ۲۵,۰۰۰$ خریداری کنید، و باید ۲۴ ساعت صبر کنید تا لباس برای شما تهویل داده شود، که بازم من بهتون پیشنهاد میکنم بازی رو ۴ بار ذخیره کنید تا ۲۴ ساعت به راحتی بگذره.
حال بعد از اینکه ۲۴ ساعت گذشت به خانه مایکل برید و برید لباس خود را عوض کنید، این لباس در بخش Outfit هست،

و بعدش هم باید شما ۱۰ روز این لباس را به تن داشته باشید.(۱۰ روز در بازی Smile ) و بازم پیشنهاد میکنم که ۴۰ بار بازی رو ذخیره کنید تا ۱۰ روز به آسانی سپری شود.

مرحله ششم : elivering the Truth

 این مرحله بعد از اینکه شما ۱۰ روز لباس را به تن داشتید ظاهر میشود، و یه نکته رو هم باید بگم که تا آخرین مرحله بازی باید این لباس Epsilon رو به تن داشته باشید.
خیلی خب، این مرحله خیلی راحته فقط باید به منطقه‌ی که توی نقشه علامت Epsilon برید. اونجا یک هواپیما است که شما باید اونو بگیرید و به فرودگاه ببرید، تمام، به همین سادگی.
نکته:برای ۱۰۰% کردن مرحله یا گرفتن مدال طلا باید هواپیما را صحیح و سالم تهویل بدید، و توی راه وقتی که به منطقه Lago Zancudo رسیدید هواپیما را از زیر پل رد کنید.

مرحله هفتم : Exercising the Truth

خب بعد از اینکه شما هواپیما رو تحویل دادید، برای شما دوباره علامت Epsilon ظاهر میشود.در ضمن برای شروع مرحله باید لباس Epsilon رو به تن داشته باشید. در این مرحله شما با بیشتر افراد Epsilon آشنا میشوید. حال وقتی که شما با بیشتر افراد Epsilon آشنا شدید، اونا برای شما یک مدال موفقیت میدهند، و بعدش به شما میگویند که باید توی همین دشت‌ها ۵ مایل قدم بزنید یا بدوید، البته با لباس Epsilon.

نکته:بعد از هر ۰٫۱ مایل برای شما خود بازی میگوید که شما اینقدر با لباس Epsilon قدم زدید، مثلا:میگه شما ۰٫۱ مایل قدم زدید یا دویدید و بعدش قدم زدن یا دویدن شما وقتی که به ۰٫۲ مایل رسید دوباره به شما میگه که اینقدر دویدید و بعدش که تموم، شد رئیس کل Epsilon Program با شما تماس میگیره، و میگه شما مؤفقانه عضو کارگروه Epsilon شدید.

مرحله هشتم  ( مرحله آخر ) : Unknowing the Truth
بالاخره به مرحله آخر رسیدیم ، بعد از اینکه شما ۵٫۰ مایل در دشت ها دویدید ، نزدیکی خانه مایکل دوباره علامت Epsilon ظاهر میشود .
نکته : برای شروع این مرحله باید در حساب خود ۵۰,۰۰۰$ داشته باشید و حتما هم باید لباس Epsilon رو به تن کرده باشید .
حالا وقتی به علامت Epsilon میروید با رئیس‌کل Epsilon آشنا میشوید و به شما میگه که سوار ماشین شو و این ماشین رو به منطقه مشخص شده ببر.
حال برای انجام این مرحله شما ۳ راه دارید.
نکته:هر کدام از این راه‌‌ها انتخاب کنید، ترافی یا اچیومنت خودرا میگیرید.
۱ – ماشین رو ببرید و فقط صاحت یک تراکتور قدیمی شوید.
۲ – در حین اینکه دارید به قرار ملاقات میرید، از مسیر خارج شده و ماشین رو بدزدید و از مأموران Epsilon فرار کنید و ۲٫۴ میلیون دلار رو به جیب بزن.
۳ – به قرار ملاقات برو، تمام افراد و مأموران Epsilon رو بکش، ماشین رو بدزد، ۲٫۴ میلیون دلار رو به جیب بزن.
در ضمن اون راه سوم  رو اگر انجام بدید ، مرحله Unknowing the Truth رو ۱۰۰% کردید یا مدال طلا رو هم گرفتید .
و اگر به ۱۰۰% کردن مراحل اهمیتی نمیدهید راه دوم را انتخاب کنید.

(من در تاپیک عکس هم گذاشته بودم، ولی بیش از ۱۰ تا بود، و مجبور شدم که تمامی عکس ها رو حذف کنم)

خب دوستان، شما مؤفق شدید که این مراحل پیچیده رو طی کنید .
در ضمن یه سورپرایز هم دارم . اونم اینه که سایت Epsilon Program در دنیای واقعی ایجاد شده است ! بله، یکی از فن‌بوی ها GTA V این سایت رو در دنیای واقعی بازسازی کرده، این هم لینک این وبسایت : لینک .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۱ پاسخ

 1. Mamad.Hl می‌گه:

  ایول :Dخوشمان امد حتما امتحان میکنم 🙂 

 2. سپهر دبیری سپهر دبیری می‌گه:

  عالی بود ممنونGta V بعد از تلو بهترین بازی عمرم بود 

 3. مجتبی می‌گه:

  سلام.اقا ی سوال داشتم.چرا فروشگاه لباس بعضیاش باز نیست برا من؟/ من ۱۰۰درصد ماموریتا رو رفتم فقط نمی دونم مشکل کجاست؟؟

 4. Ali می‌گه:

  سلام لطفا کمکم کنید تمام سوال ها رو جواب میدم ولی دایره ای نمیاد یه گزینه پاین سوال ها هست GET RESULTS که وقتی تمام سوال ها رو جواب میدم پر رنگ میشه میزنم روش همون دایره میاد ولی هیچ نقطه قرمزی رو نقشه برام نمیاد چی کار کنم

 5. امیرعلی می‌گه:

  برای من هم همین مشگل بود اما فهمیدم باید یکی از علامت سوال های آبی رنگ رو بری
  اگه تونستی همهی علامت سوال های آبی رو برو

 6. Yousef می‌گه:

  سلام من ماشین هارو پیدا کردم ولی هیچ مرحله ای باز نشد تازه صد در صد هم هستم

 7. Yousef می‌گه:

  برادر گرامی لطفا جواب منو بده لطفا 😐😐

 8. Yousef می‌گه:

  با عرض پوزش من خیلی خنگم هنوزم منظورتونو نمیدونم

 9. Amir می‌گه:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم من مراحل اصلی بازی رو تموم کردم حدود ۶۴%سوالم اینه که مراحل فرعی نک نفرست یا این سه نفر ترور فرانکلین و مایکل دوباره باهم ماموریت مشترکی دارند؟؟؟؟مثلا مثل دزدی از بانک

 10. Parsa می‌گه:

  چرا برای من علامت مرحله نمیاد:'(

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *