مقاله : ۱۰ عنوانی که نسخه چهارم آنها برترین نسخه بوده است

resident_evil_4

در دنیای گیم ، فرانچایز هایی وجود دارند که توانستند بازیهای خوب و جذابی را خلق کنند ، ولی در ادامه راه دیگر نتوانستند بازیهای مانند گذشته خلق کنند . در این مقاله سعی دارم که به ۱۰ بازی برتر که نسخه چهارم آنها بهتر و موفقتر نسبت به نسخه های دیگر بودند را معرفی کنیم. البته باید عرض کنم که  فقط به بازیهایی که نسخه چهارم نام داشتند یا نسخه چهارم بودند در این مقاله حضور دارند  پس اینجا جایی نیست که بازی مثل Fallout New Vegas را در لیست قرار بدهیم ، چون نسخه چهارم این سری امسال منتشر میشود ،خیلی مقدمه چینی نمیکنم و میریم سراغ مقاله .

۱۰ – Halo 4

سال انتشار:۲۰۱۲

پلتفرم‌(ها):Xbox 360

سبک:شوتر اول شخص

این بازی که یکی از بهترین انحصاری ها کنسول Xbox 360 به حساب میاید توانست رتبه دهم را از آن خود کند . این سری که کلا سابقه درخشان و خوبی دارد ، بعد از نسخه دوم دیگر برای پلتفرم PC منتشر نشد  و فقط در انحصار Xbox قرار گرفت . Halo 4 بهترین نسخه از این سری است ولی در آینده نه چندان دور نسخه پنجم این سری نیز منتشر میشود . داستان بازی از جایی شروع میشود که یک هکر به سیستم Cortana  (کورتانا یک ربات است که به صورت خودکار مشکلات امنیتی و شبکه ای را گزارش میدهد ) دسترسی پیدا کرده است . گیمپلی بازی خیلی جذاب است به خصوص بخش Co-Op . گرافیک بازی هم به صورت چشم نوازی طراحی شده است.

۹ – Super Smash Bros. for Wii U

سال انتشار:۲۰۱۴

پلتفرم‌(ها):Wii U

سبک : مبارزه تن به تن

این بازی زیبا و جذاب که در انحصار شرکت Nintendo قرار دارد توانست در رتبه نهم قرار بگیرد . این بازی که در سبک مبارزه تن به تن است دارای شخصیت های زیادی میباشد ، طوری که بیشترین شخصیت های که در بازی های شرکت Nintendo حضور داشتند را در این بازی میتوانید مشاهده کنید . بازی از گرافیک خوبی برخوردار است و بر روی بخش هایی مانند جلوه های بصری به خوبی کار شده است . شما در این بازی میتوانید هم به صورت چهار نفره که با چهار دسته کنترل میشود مبارزه کنید و هم با دوسته که دو شخصیت دیگر توسط CPU کنترل میشود به مبارزه بپردازید .

۸ – TMNT IV Turtles in Time

سال انتشار : ۱۹۹۱

پلتفرم‌ ( ها ) : Super Nintendo , Arcade Game , Wii

سبک : مبارزه‌ای

لاک پشت‌های نینجا با سبک جذاب و گیمپلی عالی توانستند رتبه هشتم را تصرف کنند . این بازی که در سبک مبارزه‌ای است دارای گیم پلی جذاب و زیبا میباشد . گرافیک بازی در زمان خودش یکی از شاهکار‌ها بوده است. داستان بازی از جایی شروع میشود که لاک پشت‌ها در زمان سفر میکنند  ولی در زمان گم میشوند ! . در بازی شما قادر هستید که بازی را بصورت چهار نفره،سه نفره، دو نفره و یا یک نفره به پایان برسانید . همچنان دیالوگ های بازی به کمدی طراحی شده اند  , به خصوص دیالوگ های شخصیت مشهور مایکل‌ آنجلو .

۷ – Assassin’s Creed IV : Black Flag

سال انتشار : ۲۰۱۳

پلتفرم‌ ( ها ) : PS3 , PS4 , Xbox 360 , Xbox One , Wii U , PC

سبک : اکشن – ماجراجویی – مخفی کاری

اساسین در سبک دزد دریایی ،  تعریف کوتاه از بازی AC IV : Black Flag . این بازی که انقلابی ترین نسخه سری اساسین میباشد توانست در رتبه هفتم قرار بگیرد . این بازی هم برای نسل هفتم و هم برای نسل هشتم منتشر شده است . AC IV : Black Flag به علاوه دنیا وسیعی که دارد  گرافیک و گیم پلی زیبایی نیز دارد . داستان بازی به صورت عالی نوشته شده است و روایت گر داستان شخصی به نام ادوارد کنوی که یکی از نوادگان الطائر ابن لا احد است میباشد . ادوارد در زمان طلائی دزدان دریایی عضو گروهی میشود که به دنبال گنجینه ها در جزیره کارائیب هستند .

۶ – The Elder Scrolls IV:Oblivion

سال انتشار : ۲۰۰۶

پلتفرم‌ ( ها ) : PS3 , Xbox 360 , PC , Mobile

سبک : اکشن – RPG – Open World

بازی در سبک RPG که دربازی های هم سبک خودش به خوبی ظاهر شد و توانست رتبه ششم را تصرف کند . داستان بازی در مورد شخصیت اصلی بازی است که یک جنگجو ماهر است  و این شخصیت باید دنیا را نجات بدهد .گرافیک بازی خیلی خوب طراحی شده است و بافت های بازی هم خوب طراحی شده اند اما در زمان خودش . گیم پلی بازی خیلی وسیع است , طوری که شما میتوانید شخصیت دلخواه خود را بسازید دنبال گنجیه ها بروید ، جهان بازی را باز کنید و…. نکته دیگری که این بازی را جذاب میکند قابلیت بازی کردن بین اول شخص و سوم شخص است که هر زمان و هر جایی که بخواهید میتوانید View یا نمای خود را بین اول شخص و دوم شخص تغییر بدهید.

۵ – Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots

سال انتشار : ۲۰۰۸

پلتفرم ( ها ) : PS3

سبک : اکشن – مخفی کاری – ماجراجویی

این سری  در سبک مخفی کاری همیشه حرف اول را میزند . حال نسخه چهارم این سری توانست در رتبه پنجم قرار بگیرد . یکی از دلایلی که این نسخه بهترین نسخه از این سری شد این است که  قرار بود این نسخه به این سری پایان ببخشد و به همین خاطر سازنده‌گان برای این بازی سنگ تمام گذاشتن . داستان بازی هم که مثل همیشه در مورد نجات دادن دنیاست ، ولی گرافیک و گیم پلی بازی به طور چشمگیری پیشرفت نموده است . در گیم پلی بازی همانطور که گفتم تغییراتی ایجاد شده ،به طور مثال شما میتوانید درون یک کارتون بروید و توسط کارتون خود را جابه‌جا کنید ، یا از لوله های که به سقف وصل است استفاده کنید .

۴ – Call of Duty 4 Modern Warfere

سال انتشار : ۲۰۰۷

پلتفرم ( ها ) : PS3 , Xbox 360 ,Wii , Nintendo DS , PC , Mac OS

سبک : شوتر اول شخص

شروع کننده سری محبوب Modern Warfare توانست رتبه چهارم را از آن خود کند . این بازی نه تنها دارای گیم پلی جذاب  بود ،بلکه داستان فوق العاده ای هم داشت . داستان بازی روایتگر شخصی بi نام John “Soap” MacTavish است که به گروه Task Force 141 پیوسته تا در سخت ترین عملیات‌های ممکن اشتراک داشته باشد و دنیا را از دست Imran Zakaiv نجات دهد . این بازی به علاوه بخش تک نفره زیبا در زمان خود دارای بخش Multi Player زیبا و جذابی هم بود که همه را تا ساعت‌ها سر جای خود میخکوب میکرد .

۳ – Super Mario World

سال انتشار : ۱۹۹۰

پلتفرم ( ها ) : Super Nintendo , Wii , Wii U , Gameboy Advance , Arcade Game

سبک : سکو بازی

سوپر ماریو یا همان قارچ خور خودمان توانست با قارچ هایش در رتبه سوم جای خود را پهن کند :دی .  این نسخه از سری Super Mario Bros که چهارمین و آخرین نسخه از این سری محبوب به حساب میاید ، بهترین نسخه از این سری بود . گرافیک بازی دچار تغییراتی شده بود و مهمترین عاملی که این سری را محبوب کرد گیم پلی بود که در این نسخه برای اولین بار میتوانستید سوار کره دایناسور شوید و به ادامه بازی بپدردازید . در این بازی به علاوه سوار شدن برروی کره‌ دایناسور قابلیت پرواز کردن نیز اضافه شده بود .

۲ – Grand Theft Auto IV

سال انتشار : ۲۰۰۸

پلتفرم ( ها ) : PS3 , Xbox 360 , PC

سبک : Open World – سوم شخص

نسخه انقلابی فرانچایز محبوب سرقت بزرگ اتوموبیل (به انگلیسی Grand Theft Auto) توانست در رتبه دوم قرار بگیرد . این بازی از دیدگاه متا در جهان در رتبه دوم با نمره ۹۸ قرار دارد . بازی GTA IV گرافیکش به طور عجیبی تغییر کرد ، در کنارش گیم پلی بازی نیز دچار تغییراتی شده بود.  همچنین این نسخه برروی پلتفرم PC خیلی بد پورت شده بود و  باگ‌های زیادی داشت  ولی بازی برروی PS3 و Xbox 360 خیلی خوب بود .  یکی دیگر از مشکلات بازی میتوان به رانندگی اشاره کر  که واقعا در این نسخه خیلی سخت بود به طوری که اگر میخواستید به طرف راست بروید , باید اول به طرف چپ میرفتید و بعدش به طرف راست . داستان بازی روایت گر شخصیت جوان بنام Niko Bellic است که پسر عمو او در شهر لیبرتی سیتی زندگی میکند و نیکو هم برای اینکه زندگی اش بهتر شود پیش پسر عمویش میرود اما… (قرار نیست داستان برایتان اسپویل شود.)

و اما رتبه اول میرسد به…

.

.

.

۱ – Resident Evil 4

سال انتشار : ۲۰۰۵

پلتفرم ( ها ) PS2 , PS3 , Xbox 360 , Gamecube , Wii , Zeebo , PC , Android , iOS

سبک : ترسناک – شوتر سوم شخص

و بالاخره نسخه چهارم سری ترسناک Resident Evil توانست به مقام اول برسد . این نسخه را که همه مردم به عنوان بهترین نسخه از این سری میدانند تاحالا یک بار بصورت HD به بازار عرضه شده است  ولی بازهم در آینده نزدیک نسخه Full HD این نسخه روانه بازار میشود . داستان بازی روایتگر شخصی به نام Leon S.Kenedy میباشد که مامور شده است تا دختر رئیس جمهور را نجات دهد . گیم پلی بازی خیلی جذاب است , برخلاف نسخه های ۵ و ۶ این سری که دارای اسحله های زیادی بود ،  این نسخه دارای اسلحه های محدودی بود و به هیچ عنوان نمیتوان از باس فایتهای این نسخه به راحتی بگذریم . یکی از این باس ها میتواند به مرد اره برقی اشاره کرد که با یک اشاره سرش شما را از تنتان جدا میکند .

خب به پایان این مقاله رسیدیم ، امیدوارم که از مقاله راضی بوده باشید و همچنان در بخش نظرات مظرح کنید که به نظر شما کدام یک از سری ها نسخه چهارمش بهتر بوده است .

تا مقاله دیگر بدرود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

  1. محمد سجاد پناهی محمد سجاد پناهی می‌گه:

    به زودی آنچارتد ۴ هم جزو این لیست خواهد شد بی درنگ

  2. KINGAMIR می‌گه:

    با چه منطقی هیلو ۴ از ۳ و reach بهتر شد؟؟؟همینطور متال گیر سالد ۴فنتوم پین از همه نظر از ۴ بهتر بود. با این حال ۴ هنوز هم از بهترین بازیهای تاریخه در کنار ۵ و ۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *