نقد و بررسی بازی شبگرد : طلوع تاریکی | چیزی فراتر از یک بازی ایرانی

 

امروز قصد دارم نقد و بررسی بازی شبگرد طلوع تاریکی را برای شما قرار دهم که شما در ادامه مطلب میتوانید نقد و بررسی این عنوان زیبا را مشاهده کنید.

download (2)

 

برای اولین بار در دنیا!

نقد و بررسی بازی شبگرد : طلوع تاریکی | چیزی فراتر از یک بازی ایرانی

مقدمه :

همانطورکه در بالا خواندید شبگرد  یک بازی است که استانداردهای یک بازی تمام عیار خارجی را داراست و باید این بازی را یک بازی عالی در کشور ایران دانست ولی احتمال دارد با آمدن بازی ارتش های فرازمینی این جایگاه اصتحکام خودش را از دست بدهد وارتش های فرازمینی بهترین بازی ایرانی باشد ولی هرچه هست این بازی با رعایت کردن تمامی استانداردهای یک بازی سوم شخص اکشن توانساه بیش از انتظار ظاهر شود و این بازی پیش فروش بسیار بالایی هم داشت و توانست تیم سازنده را امیدوار کند. بنده آنقدر از این بازی لذت میبرم که ازبازی هایی مانند بتلفیلد این اندازه لذت نمیبرم! این اکشن سوم شخص با نسخه ی رایگان موتور قدرتمد آنریل انجین ساخته شده که واقعا موتور عالی است و اسم نسخه ی رایگانش یو دی کی است و تیم سازنده این عنوان توانسته از این موتور که یک موتور رایگان است ( فکر کنم) توانسته یک بازی همه چیز تمام بسازد و محیط بازی دارای یک گرافیک عالی است و هرگز شما خسته نمیشید ولی در مرحله اول این بازی کمی باگ زیاد احساس نیشود ولی در ادامه تمامی این باگ ها برطرف میشود و شما لذت یک بازی بدون باگ را میبرید! خوب نمیخوام سرتونو درد بیارم میریم سراغ نقد و بررسی بازی شبگرد : طلوع تاریکی.

روح تاریک مترو  shabgard shot1 جدیدترین تصاویر بازی ایرانی شبگرد منتشر شد

عنوان: شبگرد:طلوع تاریکی

شرکت سازنده: پردیس رایانه مهر

ناشر: پردیس رایانه مهر

تاریخ انتشار: مرداد۱۳۹۳

موتور: UDK

پلتفرم: PC

سبک: سوم شخص اکشن

داستان:

داستان بازی خیلی عالی است و یه جورایی بگیم در بین بازی های ایرانی تک است ! داستان این بازی درباره یک قهرمان است که او را شبگرد مینامند و او کابوس خلافکارهای شهر است و کار را برای آنها سخت کرده است و آنها با شبگرد درگیر شده اند.

اسپویل: !

شبگرد در یک تصادف با ماشین یک دکتر بدنش به این روز افتاده و باندپیچی شده است و برای زنده ماندن هر چند ساعت یک آمپول خاص به خودش میزند!

در مرحله ی او شما در نقش یک افسر پلیس  هستید و مرحله ی اول هم بسیار زیبا است ولی در کل این مرحله کمی باگ دارد . شما در مرحله ی دوم در نقش شبگرد قرار میگیرید و در این مرحله باید با روح تاریک مترو مبارزه کنید که بسیار سخت است! داستان بسیار زیبا به اتمام میرسد ولی من هنوز تمام نکردم این بازی را ولی دوستان گفتن . در کل میشه داستان بازی را حتی با بازی های خارجی مقایسه کرد.

شخصیت ها:

خصیت پردازی شبگرد عالی کار شده است.

معرفی تعدادی از شخصیت‌ها:

Capture18 188x300 تنها در دل شب | پیش‌نمایش شبگرد: طلوع تاریکی

شبگرد: بعد از حادثه‎ای عجیب حافظه‎ی خود را از دست داد و به انسانی سرگردان تبدیل شد. اتفاقات و عوامل بسیاری رخ داد تا حافظه‎ی او از بین برود. بافت پوستی او آسیب جدی دیده و قسمت‌هایی از آن در اثر سوختگی از بین رفته که قرار‌گیری در نور خورشید برای او رنج بسیاری به همراه دارد، به همین دلیل او به تاریکی شب پناه برده. صدمات جبران ناپذیری که به روح و روان او وارد شده، پس از مدتی او را به بیماری افسردگی دچار کرده است. شبگرد هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد، هیچکسی در این بین نمیتواند کمکش کند، او هیچ راهی جز تسلیم شدن در برابر سرنوشت نخواهد داشت اما…

 

Capture21 178x300 تنها در دل شب | پیش‌نمایش شبگرد: طلوع تاریکیسهراب جم: سهراب جم ۴۵ ساله فارغ التحصیل از هنرهای نمایشی، فعالیت خود را با آموزش تخصصی ویولن آغاز کرد و پس از مدتی با توجه به علاقه شخصی وارد صحنه تئاتر شد و توانست در چندین اجرای متفاوت مهارت‎های خود را در بازیگری نشان دهد. آخرین اجرای او با نام نوشته‎ای بر روی تابوتم مورد استقبال بینندگان قرار گرفت تا جایی که برای چندین ماه متوالی کار او بر روی صحنه‎ی نمایش رفت. جم پس از چندین اجرا به سرعت به چهره‎ای شناخته شده تبدیل گشت و این مورد باعث شد رفته رفته دشمنانی پیدا کند. درگیری میان او و برخی از افراد ناشناس در تئاتر اصلی شهر باعث شد تا صورت او در جریان این حمله و آتش گرفتن بخشی از صحنه نمایش آسیب ببیند ولی با پیگیری‌های فراوان توانست تمامی دشمنان را شناسایی و از میان بردارد. جم بعد از این درگیری و دیدن آسیب‌های وارده به چهره، دچار نوعی از بیماری روانی شد و تا مدت‎ها در آسایشگاه روانی تحت مراقبت قرار گفت، اما سابقه بیماری روانی او به سن ۲۴ سالگی برمی‌گردد، درست جایی که به اسکیزوفرنی مبتلا شد ولی توانست با دارو درمانی آن را تا حدودی کنترل کند. هر روز جم به انسانی خطرناک‌تر و زخمی‌تر تبدیل می‌شد و انگیزه بالای او برای انتقام باعث ظهور خطرات فراوانی می‌شد اما او تصمیم گرفت در آخرین ماجراجو‌یی به مبارزه با…

Capture19 163x300 تنها در دل شب | پیش‌نمایش شبگرد: طلوع تاریکی

روح تاریک مترو: بعد چیزهایی که تو تلویزیون شنیدم می‌تونم حدس بزنم چه جور آدمی باید باشه. کسی که خشن بیرحم و البته خونسرده. اون با یه نقص عضو نادر به دنیا اومد، یه مشکل تنفسی حاد. تنها چیزی که ازش میدونن اینه که خانوادش اونو تو مترو رها کردند. شاید دلیل منطقی واسه این کارشون داشته باشن اما وقتی ۱۶ سالش بود انتقامش رو گرفت. از اون به بعد کسی دربارش چیز زیادی نشنید. پلیس خیلی سعی کرد سرنخی از اون پیدا کنه، اما چیز زیادی دستگیرشون نشد؛ هر ماموری که سعی کرد این پرونده رو دنبال کنه چند روز بعد جسدش پیدا شد مردم اون رو روح تاریک مترو صدا میزنند. اینجور که مشخصه همه‌ی نشونه‌ها به مترو ختم میشه. (صحبت‌های شخصیت اصلی بازی درباره‌ی روح تاریک مترو)

Capture31 160x300 تنها در دل شب | پیش‌نمایش شبگرد: طلوع تاریکیفرامرز شفیق: یک حقوقدان و صد البته خلافکار حرفه‌ای! شفیق را با پرونده‌های عظیم پول‌شویی و قاچاق مواد مخدر می‌شناسند. در سن ۳۲ سالگی توانست با استفاده از نفوذ خود در باندهای مافیایی و ارتباط با فروشندگان مواد، فعالیت‌های حقوقی و دور زدن موانع قانونی این گروه‌ها را به خوبی انجام دهد و با توجه به شخصیت کاملا متفاوتش در برخورد و نوع رفتار عجیبش در مواجه با مردم، هر روز بیشتر از دیروز در مورد توجه افراد خلافکار قرار گرفت. وی که پس از چندین سال سابقه و ۵۸ سال سن کمتر رقیبی را برای خود می‌بیند، بسیار مورد توجه پلیس بوده و رفتارهایش به طور دائم کنترل می‌شود.

شخصیت پردازی کاری بود که تیم پردیس بدجوری روی آن مانور رفتند. روایت داستان خود به شخصیت‌پردازی بهتر هم کمک می‌کند و باید دید که آیا تیم سازنده می‌تواند یک روایت عالی از داستان داشته باشد؟ جوابی که پیش‌بینی می‌شود، بله است.

shabgard shot4 جدیدترین تصاویر بازی ایرانی شبگرد منتشر شد

گیم پلی :

گیم پلی بازی حرفی برای گفتن نزاشته و بسیار زیبا است وشما را تا ساعت ها پشت رایانه خود میخکوب میکند! در گیم پلی بازی سلاح های مختلفی به کار رفته وشما میتوانید سلاح های هخود را عوض کنید ولی دقت کنید که شبگرد فقط میتواند که ۴ تا اسلحه را حمل کند که در واقع میشه ۳ تا چون یکی از سلاح ها قابل تعویض نیست چون این سلاح مخصوص ساخته شده و فقط در دستان شبگرد است و یکی از خوبی هایش این است که تیر آن هیچ وقت تمام نمیشود ! بله درست شنیدید تیرهای این تفنگ هیچ وقت تمام نمیشود. چهره های دششمنان و چهره های شخصیت های اصلی واقعا روش کارشده است . مخصوصا روی صورت شبگرد بسیار زیاد گار شده است و شما ساعت ها محو چهره مخوف او میشوید! وقتی با شبگرد بدوید اگر دقت کنید لباس او رو هوا میرود و تکان میخورد و این نشانگر این است که چقدر روی این شخصیت کار شده است. در بازی شما میتوانید کاور بگیرید و بدون این که خودتان از جان پناه بیرون بیاید فقط با تفنگ تیر اندازی کنید که این در نوع خودش جالبه . و یک خوبی دیگه در گیم پلی این است که شما میتوانید دشمنان را مارک کنید و دونه دونه بهشون شلیک کنید که واقعا زیبا است و طبق گفته سازندگان بازی این قابلیت از بازی هیتمن شبیه سازی شده. هوش مصنوعی بازی هم در جای خوبی قرار دارد و نباید زیاد درباره این بخش حرف زد چون این بازی یک بازی مخفی کاری نیست ولی برای یک بازی سوم شخص این هوض مصنوعی عالی است. در کل باید گفت که این قسمت هم مثل داستان بدون هیچ عیبی ساخته شده.

shabgard shot2 جدیدترین تصاویر بازی ایرانی شبگرد منتشر شد

گرافیک:

گرافیک بازی هم عالی است ولی در مرحله اول باگ شدیدی وجود دارد که در آپدیت ها این مشکل برطرف میشود . فقط دقت کنید که این باگ فقط در مرحله ی اول قرار دارد و دردیگر مراحل بازی شما حتی بدون یک باگ بازی میکنید و لذت میبرید. تکسچرها و بافت های بازی بسیار زیبا ساخته شده که واقعا با همچین موتوری ساختن همچین شاهکاری عجیب است . شبگرد را در گرافیک حتی میتوان با بازی های خارجی مقایسه کنید و این بازی در این بخش نمیشود با دیگر بازی های ایرانی مقایسه کرد چون این بازی شاهکار است. بازی بسیار مراحل سخت و نفس گیری دارد که شما از این بازی نهایت لذت را میبرید. بخش هایی که شما منتظر بارگزاری بازی هستید تصاویر زیبا و با کیفیتی از بازی نمایش داده میشود و در زیر تصاویر راهنمایی هایی درباره ی بازی شده است . درکل باید گفت این بخش هم خیلی خوب است .

صداگزاری و موسیقی :

صداگزاری بازی بسیار در صطح بالایی کار شده است . وقتی شما صدای شبگرد را میشنوید لرزه به اندام شما میفتد چون واقعا صدای زیبایی دارد گوینده شخصیت شبگرد . بازی در صداگزاری هیچ عیبی ندارد و در عین بازی دشمنان با شما حرف میزنند مانند: بمیر لعنتی ! و شبگرد هم در حین بازی حرف های جالبی میزند که خودتان این صداها را دربازی میشنوید. موسیقی بازی را باید شاهکار دانست ! موسیقی بازی واقعا در سطح بالایی کار شده و شما را ناراضی نمیکند. موسیقی بازی در حین نبرد بسیار زیبااست و شما را به ادامه دادن به نبرد تشویق میکند که همین بسیار لذت بخش است و شما یک موسیقی زیبا را در این عنوان تجربه میکنید.

shabgard shot3 جدیدترین تصاویر بازی ایرانی شبگرد منتشر شد

کلام آخر:

در کل شبگرد توانسته با گرافیکی خیره کننده و زیبا بهترین بازی ایرانی باشد و یک جورایی شاهکار باشد و استدیو پردیس در زمینه ساخت این بازی بدون بودجه ی آنچنانی یک شاهکار ساخت و به همگان ثابت کرد که صنعت گیم ایران در حال پیشرفت است و این بازی گرافیکی خیره کننده دارد که خودتان در بازی این گرافیک را مشاهده میکنید.

s

امیرحسین سلامی

امیرحسین سلامی

Telegram Channel : @azarangame

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. سیاوش ملاحسینی سیاوش ملاحسینی می‌گه:

    الی بود فقط یادت نره هنوز برای مقایسه بازی های داخلی با خارجی خیلی زوده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *