نهایت جنون | تحلیل کنفرانس EA در E3 2015

electronic-arts

امسال نیز مانند پارسال EA کنفرانس اختصاصی خود را برگزار کرد وصد البته امسال نیز حرف های زیادی برای گفتن نداشت ، به طوری که کل کنفرانس به سه عنوان mass effect ،mirror edge و need for speed اختصار می یافت اما باز عنوان های کوچک تری نیز بود که به نمایش بگذارد.بیشتر عنوان های معرفی شده توسط frosbyte 3 انجام شده است.

اما برویم و کنفرانس را تحلیل کنیم و بررسی کنیم E3 چگونه گذشت

نخستین بازی که به نمایش در آمد mass effect بود که نمایشی خوب متمایل به عالی را داشت.در این نمایش ما فرمانده شپرد را می بینیم که روی صورت خود کلاهی نهاده است.در این تریلر جمله “کهکشان های جدید را کشف کنید” دیده می شود ؛ این جمله توانست بینندگان را به تامل وا دارد.از تحلیل هایی که میتوان از این جمله گرفت می توان  به جستجوی کهکشان های جدیداشاره داشت یا این که این نسخه از سری آنقدر وسیع است که نیاز به کاوش دارد.نام این نسخه Andromeda می باشد و در تعطیلات ۲۰۱۶ عرضه می شود ؛ آن ها با این کار می خواهد طرفدار ها را منتظر گذاشته و عطش انجام دادن بازی را بیشتر کنند.

پس نمایش رئیس کمپانی وارد صحنه شد و پس از خوش آمد گویی تعریف هایی از دنیای بازی های ویدیویی کرد و خاطر نشان کرد امسال می خواهند بازی های اکشن جدیدی را به نمایش بگذارند و اضافه کرد تکنولوژی های بزرگ و خوبی برای سرگرم کردن دارد؛ این جمله به منظور آپدیت تکنولوژی خود بوده است.

پس از آن آقای Andrew Wilson عنوان مورد انتظار ea رو معرفی و به اجرا گذاشت.آن نمایش برای چیزی نبود جز need for speed جدید که می خواهد جهانیان را مبهوت کند.این نسخه پسوندی ندارد و می توان گفت ریبوت از اولین نسخه از بازی است اما ما آن طور که دیدیم این عنوان هیچ شباهتی به نسخه اول از سری ندارد ؛ پس عنوانی جدید است که اسمی روی آن نگذاشته اند.

در تریلر بازی از نشانه ها صحبت می شد ؛ این یعنی ما در بازی باید به نشانه های راهنمایی و رانندگی توجه کنیم و به آن ها احترام بگذاریم(شوخی).

در تریلر می گوید برای بعضی های استایل مهمترین چیز می باشد ، این اشاره ای به توانایی کامل در اسپورت کردن دارد.می گوید شور و اشتیاق برای تعقیب شدن دارند ؛ پس می توان نتیجه گرفت آن ها در این بازی می خواهند بهترین تجربه ی تعقیب و گریز را بدهند.

بعضی ها با گروهشان می روند ، این به معنی  مسابقات گروهی در بازی می باشد

وقتی نماینده سازندگان بازی روی صحنه آمد گفت ما از nfs های قبلی الهام گرفته ایم پس می خواهند از بهترین امتیاز های نسخه های قبلی استفاده کنند.

معمولا در بازی های مختلف وقتی با ماشین با سرعت بالا رانندگی می کنیم ، تا تصاویر و تکسچر ها(بافت ها) لود (load) شوند به طول می انجامد و ناگهان شاهد یک بازی بی کیفیت ( شبیه ماینکرفت) می باشیم اما به گفته سازندگان این بازی از رندرینگ عالی بهره می برد طوری که از خودمان می پرسیم واقعیست یا داخل بازی است ؛ این به معنی آن است که می خواهند گرافیکی بی نظیر و چشم نواز در  داخل بازی استفاده کنند.

“وی می گوید از دنیای واقعی تا ماشین های نمادین”.اما  ماشین های نمادین یعنی چه ؟!

طبق گفته سازنده این نسخه مانند نسخه ساخته شده در سال ۲۰۱۰ دارای درجه بندی می باشد وبا هر پیشرفت اسمی که مستحقش هستیم را بدست می آوریم.

بعد از صحبت های سازنده ما شخصی سازی از بازی می بینیم که به صورت بی نقصی انجام می شود.ما توانایی دستکاری تمام قسمت های خودرو را داریم که این بسیار عالی است.حتی می توانیم رنگ ماشین رو به سلیقه هرکس تغییر بدیم.به هر اندازه که می خواهیم باشد.به نظر می رسد ما با هر پیشرفت می توانیم قسمتی از ماشین را تغییر بدهیم و دسترسی کامل از شروع بازی نداریم و این باعث رغبت بازیکن برای به اتمام رساندن بازی و دسترسی کامل می شود .تنها چیزی که از این عنوان در تریلر نشان داده نشد رانندگی از دوربین های دیگر بود واینکه در این بازی هیچ چیزی از از بین بردن پلیس ها ندیدیم و این یعنی اینکه شاید این کار خیلی در بازی جذاب نباشد.هیچ تاریخ انتشاری نیز از بازی انتشار نیافت.

عنوان بعدی که معرفی شد star wars old republic بود .این بازی  نقش آفرینی می باشد.از اسم این عنوان مشخص است برای باز پس گرفتن حکومت قدیمی تلاش می کنیم.در این عنوان تصمیم گیری ها بسیار مهم هستند. از بسته الحاقی بازی تریلری منتشر شد.در این تریلر ما دو برادر را می بینیم که به هم وابسته اند و به هم به طور غیر قابل باوری کمک می کنند اما پس از اتفاقی که هنوز مشخص نیست این دو در روبروی هم دیگر قرار می گیرند.این فقط قسمتی از داستان این بازی جذاب است. این بازی در ۲۷ اکتبر امسال عرضه می شود.

عنوان بعدی که معرفی شدunravel نام داشت .این بازی مستقل از شخصیتی کاموایی درست شده است که می خواهد احساسات را انتقال دهد.اسم شخصیت اصلی yarni می باشد.سبک این بازی پازل پلتفرمینگ می باشد.این عنوان توسط ۱۴ نفر ساخته شده و با احتساب این می توان گفت بازی مستقل است.اطلاعات بیشتری در دسترس قرار نگرفت.

بازی بعدی plant vs zombies بود که دومین نسخه اکشن از آن با نمایش در آمد.این عنوان gw 2 نام دارد؛این اختصار garden warfare است که به احتمال زیاد modern warfare را به تمسخره گرفته است.

این بازی برخلاف نسخه های قبلی بازیکن ها در نقش زامبی هستند.این عنوان آنلاین است.شما در این نسخه می توانید شخصیت های نسخه قبل را وارد این بازی کنید.pvsz: gw 2 در بهار ۲۰۱۶ عرضه می شود .

نمایش  بعدی برای عنوان های ورزشی شرکت بودند.از nhl16 بگوییم.این عنوان پیشرفت های چشمگیری کرده است .  nba liveنیز تنظیمات بیشتری را در خود جای داده.در این نسخه شما می توانید با گوشی های هوشمند خود قیافه فرد مورد نظر را شبیه سازی و وارد بازی کنید.این کار بسیار دقیق انجام شده است. این بازی در انیمیشن ها چهره افراد پاسکاری شوت و کار های تخصصی بسکتبال پیشرفت های زیادی کرده.این بسیار عالی است.

بازی بعدی که معرفی شد.minion paradise بود که برای موبایل های هوشمند عرضه می شود. مینیون ها یکی از برترین شخصیت های ساخته شده در دنیای انیمیشنمی باشد که فیلم اختصاصی آن ها نیز در چند ماه آینده عرضه می شود.شما در این بازی جذاب در نقش یک مینیون قرار میگیریدو کار های احمقانه انجام می دهید.شما در این عنوان جهان خود را میسازید و گسترش می دهید و با مینیون ها حکومت خود را تشکیل می دهید

پس از این کمپانیea تبلیغ بزرگی کرد.وی پله (بازیکن برزیلی) رو به این کنفرانس آوردند تا داستان play beautiful را تعریف کند.به نظر می آیدpb شعار این نسخه از fifa باشد یا شاید قسمت جدیدی از این بازی باشد.در کل این فقط یک تبلیغات بوده و هیچ سودی برای ea نداشته  است. یکی دیگر از تبلیغات آن ها مسی بود که در حال استفاده از موشن کپچر می باشد.در این نسخه از fifa فوتبال زنان نیز اضافه شده است. اما همه می پرسند.آیا بانوان گرامی می توانند شوت کنند. همانطور که می دانید pes رقیب سرسخت این عنوان است و همه مشتاق اند ببینند که این دو چگونه به رقابت می پردازند.

عنوان بعدی نسخه جدید mirror edge بود.این بازی قرار است داستانی جالبی را به نمایش بگذارد. داستان از این قرار است که کسی وارد حریم خصوصی مردم می شود وحکومت می کند و بازیکن باید جلوی حکومت شهر بایستد.

نام شخصیت اصلی faith می باشد که از عکس کودکی اش معلوم است شرقی است.نام این نسخه catalyse  می باشد .نام شهری که در آن ظلم وستم است city off glass  است.شخصیت بد بازی Gabriel kruegger است که بر شهر حکومت می کند.طبق تریلر پارکور بسیار نرم وبی نقص ساخته شده اما تنها مشکلی که داره سفید بودن شهر است.این عنوان در ۲۳ فبریه سال۲۰۱۶ عرضه می شود.در این عنوان ما دوست هایی نیز داریم

بازی فوتبال آمریکایی نیز معرفی شد.که چیزی برای گفتن و تحلیل ندارد.

عنوان آخر star wars  بود این عنوان اکش وآنلاین است که با موتور frosbyte3  بوجود آمده است .این بازی می خواهد حس یک starwars واقعی را به بازیکن بدهد.نام این نسخه battle front می باشد.در این نسخه می توان در نقش یک سرباز یا قهرمان این سری باشیم.تریلر گیمپلی از آن منتشرشد.که نشان داد در این عنوان ما توانایی همه کار را داریم.با هردو طرف مبارزه می توانیم  باشیم.با هواپیما سلاح تفنگ یا حتی شمشیر به جنگ بپردازیم.شرکت به این نسخه امید دارد و می خواهد آن را به یکی از برترین عنوان های خودش تبدیل کند.این عنوان در هفدهم نوامبر منتشر خواهد شد .

در کل کنفرانس خوبی را از ea دیدیم.بازی های آینده داری معرفی شد.وامید داریم بازی های این شرکت عالی باشد.

مرتضی موسوی

مرتضی موسوی

سلام. مرتضی موسوی هستم. یکی از اعضای آذران گیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *