کشیش اژدها | اسکایریم

the_elder_scrolls_v_skyrim
Dragon Priest

در ایام قدیم، زمانی که اژدهایان بر زمین حکومت می‌کردند. مردمانی فانی زندگی می‌کردند که موجودات را به‌عنوان خدا پرستش می‌کردند. زمان زیادی از مرگ کشیشان اژدها می‌گذشت… اما گاهی اوقات از خواب عمیق بیدار شده و از مقبره باستانی خود خارج می‌شدند.
کشیشان‌اژدها هزاران سال قبل، به دستور اربابشان، اژدها، بر سرار اسکایریم حکومت می‌کردند. در این حین، به بسیاری از کشیشان‌اژدها قدرت‌های فوق‌العاده و دانش ویژه‌ای بخشیده شده است و به بسیاری از آن‌ها تعلیم داده شده تا به Lichdom برسند و از شر فانی بودن و مرگ، در امان باشند.
هشت تعداد از والامقام‌ترین کشیشان وجود داشتند که ماسک منحصربه‌فرد اژدها که دارای قدرت افسونگری است را به تن داشتند. گفته‌ شده که این ماسک، مستقیماً از خود اژدها، خدای آن‌ها، به آن‌ها داده شده است. این کشیشان می‌توانستند در هر لِولی باشند، و معمولاً می‌توان آن‌ها را در مقبره Nordic پیدا کرد.

سرگذشت

در دوره Merethic، اژدهایان به امپراتوری «تمریل» و «اتمورا» حکومت می‌کردند. آن‌ها باور داشتند که فرزندان «Akatosh» هستند. آنها طبیعتا والاتر از انسان‌ها و اِلف‌ها هستند. یکی از باورهای اصلی آنها این بود که قدرت برابر حقیقت است.

فرقه اژدها

اثر کشیشان اژدها را می‌توان تا «اتمورا» نیز دید، که آنان در طی عصر «مرتیک» نقش حکمفرمایان را داشتند. آنان که به عنوان «محفل اژدها» شناخته می‌شوند، حیوانات بسیاری را به عنوان مظهری از خدایان پرستش می‌کردند، که اژدها در صدر این موجودات قرار داشت.
اژدهایان نقش آنها (کشیشان اژدها) را به عنوان خدای انسان‌ها پذیرفتند. در عوض، با فرمان‌روایی خود معامله کردند. آنها، کشیشان‌اژدها را مقدار کمی قدرت بخشیدند و در عوض فرمانبرداری آنها را گرفتند. به نوبه خود، کشیشان به عنوان پادشاه، اسانها را فرمان‌روایی می‌کردند. کشیشان، قوانین را کنار گزاشته و و قوانین زندگی که صلح را بین انسان‌ها و و اژدهایان به وجود می‌آورد، قرار دادند. اما برا انجام، آنها خواستار احترام بودند.
در اوج نفوذ فرقه اژدها، پایتخت اسکایریم، شهر «Bromjunaar» در نظر گرفته شده بود. که واقع در ایالت «Hjaalmarch» است. والامقام ‌ترین کاهنات در کلیسای «Labyrinthian» با هم ملاقات کرده بودند تا درباره مسائل حکومتی تصمیم بگیرند. در همین زمان بود که، ماسک جادویی به آنها داده شد، ماسکی که دارای قدرت افسونگری بالایی بود. این مشخص نیست که ماسک‌ها از روی نام کشیشانی که آن‌ها را بر چهره می‌زدند گرفته شده یا اینکه نام ماسک‌ها بر روی کشیش‌ها گذاشته شد.

شورش

سرانجام انسان‌ها در مقابل ستم‌گری‌های «Alduin» و فرقه او که تحت عنوان «جنگ اژدهایان» شناخته می‌شود، شورش کردند. «Alduin» از «Nirn» تبعید شده و تعداد زیادی از فرقه‌گرایان کشته شدند. کشیشان اژدهایی که زنده مانده بودند هم سرنگون شدند. بازماندگان و افرادی که فرار کرده بودند هم در سرتاسر «اسکایریم» پنهان شده و  بقایای اژدهایان مرده را با این باور که باری دیگر «Alduin» ظهور خواهد کرد و زمان رستاخیز خواهد رسید، در تپه اژدها (dragon mounds) به خاک سپردند.

رستاخیز

پس از مرگ، کشیشان اژدها خواستار به خاک سپرده شدن خود و پیروانشان در دیگر معابد اژدها و مقبره‌های سراسر اسکایریم بودند. عملی که هدف مشخصی داشت، تنها نمایشی بیهوده از قدرت نبود. این عمل از تشریفاتی است که در فرقه اژدها مرسوم بوده و به گشایش رستاخیز کمک می‌کند. به این صورت که روزانه گروهی از پیروانی که با کشیش‌شان دفن شده بودند، از خواب مرگ بیدار شده و به دور تابوت کشیش جمع می‌شوند، ساعت‌ها سجده کرده تا نیرویی که باعث تبادل زندگی می‌شود بین پیروان و کشیش به وجود می‌آید. این تبادل، کشیش را به خوابی فرومی‌برد که تا زمان رستاخیز ادامه دارد. هنگامی‌که تشریفات کامل شد، پیروان، محیط را پاکیزه کرده و برای خوابی دوباره به قبر خود باز خواهند گشت. در زمانی که آرمیده‌اند، نیروی زندگی تخلیه‌شده، بازگردانی می‌شود و پیروان برای روز بعد آماده می‌شوند.

آخرین بازماندگان

آخرین بازماندگان فرقه اژدها هم تا زمانی که در دژی پنهان شده بودند، در امان بودند، دژی که بر فراز کوهستان «Jerall» در صومعه‌ای دورافتاده بود. لشکریان «King Harald’s» این دژ را کشف کرده و این پایانی برای بازماندگان بود.

امیرحسین سلامی

امیرحسین سلامی

Telegram Channel : @azarangame

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *