مقاله | ۱۰ شخصیت برتر سری Call of duty

سری Call Of Duty یکی از بزرگترین فرانچایز های تاریخ است ،فرانچایزی که منبع در آمد خوبی برای کمپانی Activision شده است.یکی از ویژگی های این بازی شخصیت پردازی اش است که با جرات می توان گفت که در مقایسه با رقیبانش بی نظیر است.حال ما به ۱۰ شخصیت برتر در این سری محبوب می پردازیم . البته توجه داشته باشید که ما در این مقاله به شخصیت هایی می پردازیم که آنها را در نسل هفت و هشت دیده ایم .

(spoiler alert)

pxsv_kol.jpg

Yury-10

x74q_yuri_headshot.png

یوری شخصیتی که فقط در بازی mw3 حضور داشت و با وجود اینکه بسیار فداکار و شجاع بود ولی هیچکدام از طرفین (نه ماکاروف و نه پرایس ) یوری را خودی حساب نمی کردند . او برای ماکاروف هر کاری کرد ولی در اخر فقظ یک گلوله  نصیبش شد. او برای گرفتن انقام خود و مهم تر انتقام soap حتی جان خود را نیز داد . او یکی از شخصیت هایی است که در بعضی مراحل می توانید کنترلش را به دست بگیرید.

۹-J.Irons

11e0_40.jpg

یکی از علت های حضور این شخصیت در این لیست شخصیت دوگانه و غیر قابل پیش بینی اوست ؛ ولی با این حال این شخصیت نیز بدون نقص نمی باشد و مطمئنا علت اصلی قرارا دادن این شخصیت در لیست هنرنمایی بازیگر بزرگ کوین اسپیسی است . او مدیر عامل شرکت Atlas در بازی می باشد و از همان اول که تصمیم میگیریم برای او کار کنیم باتوجه به اینکه او پسر خود را که برای آمریکا می جنگید از دست داده است،میدانیم که میانه ی خوبی با دولت و ارتش ندارد و با توجه به اینکه خود یک ارتش بزرگ دارد در بازی همیشه این احساس را داریم که ممکن است او  بر ضد کشور خود نیز قد علم کند . ( که می کند ! )

۸-David Mason

8j2o_david_mason_single_player_icon_boii.png

دیوید که پسر الکس میسون در قسمت اول بلک اپس می باشد شخصیت اصلی بازی بلک اپس ۲ است . پدر او  از خدمت فعال خود در سال ۱۹۸۶ انصراف داد تا کنار پسر هفت ساله ی خود یعنی دیوید زندگی کند . در سال ۲۰۲۵، افراد نیروی ویژه تحت امر دیوید میسون و دوستش هارپر به محلی به نام Vault که بسیار تحت محافظت می‌باشد و فرانک وودز در آن قرار دارد می‌رسند. آن‌ها تصور می‌کنند که وودز دارای اطلاعاتی حیاتی در رابطه با محل تقریبی رائول منندز است, وودز اعتراف می‌کند که منندز اخیراً وی را ملاقات کرده و به آن‌ها یک گردنبند جعبه دار را که جا گذاشته است نشان می‌دهد. سپس فرانک چندین عملیات مخفی انجام شده در طی دورهٔ نظامی گری اش را تعریف می‌کند.

۷-Hudson

oiip_hudson.jpeg

با اینکه او از همان اول بازی Cod:Bo حضور دارد و حتی چند مرحله ای را در نقش او بازی میکنیم هویت اصلی او برای ما مبهم است و گیمر ها احساس خاصی نسبت به او ندارند . حتی بعضی صحنه ها در بازی این احساس را تشدید می کند ، مانند کم محلی وودز و دیگران به او که این احساس را به گیمر می دهد که گذشته ای با او دارند . در آخر بازی متوجه همه این رفتار ها علتی داشته و hudson اصلا عضو سیا می باشد  و او و شخصیت دیگر بازی یعنی weaver بودند که میسون راشکنجه می دادند.

۶-Ghost

6w9h_ghost_mw2_campaign_menu.jpg

با اینکه حتی برای یک بار چهره ی او را مشاهده نکرده ایم و اصلا از کذشته ی او هیچ اطلاعی نداریم ولی مرگ او یکی از تلخ ترین و دردناک ترین اتفاق ها در سری Call Of Duty می باشد . اگر نگوییم این شخصیت محبوبترین فرد در کل این فرانچایز بزرگ است حتما یکی از محبوبترین ها می باشد . فکر نکنم حتی خود اکتیویژن نیز فکر می کرد که این شخصیت تا این حد محبوب شود . این شخصیت تا حدی محبوب است که اکتیویژن بازی Cod:Ghosts را روانه ی بازار کر د(گرچه فک کنم با نمراتی که این عنوان کسب کرد تن Ghost در گور لرزید!) .

۵-Alex Mason

lx5u_alex_m.png

شخصیت اصلی بازی Cod:Black Ops ، که از همان ابتدای بازی با دیدن صحنه های شکنجه او احساس همدردی با او می کنیم. الکس میسون فردی شجاع می باشد که برای کشور خود حاضر است هر کاری بکند از انواع زندان گرفته تا انواع شکنجه ! یار همیشگی او رزنوف است که از مرحله ی فرار از ورتکا تا آخرین مرحله یار و یاور او می باشد . هر جا در طول بازی میرویم،از لائوس گرفته تا روسیه و دیگر کشور ها همیشه او را در کنار خود می بینیم. الکس یکی از قوی ترین شخصیت ها در سری cod است . گرچه هر کاری اشتباهی کرده ناخواسته بوده است .  وقتی او میفهمد ذهن اورا برای کشتن رئیس جمهور دستکاری کرده اند هر کاری برای گرفتن انتقام میکند . گرچه او از اینکه این کار را نکرده رضایت دارد .

۴-Makarov

اگر یادتان باشد او را در ۱۰ شخصیت دیوانه در بازی های ویدیویی دیدیم . شاید در کل سری ندای وظیفه او بیشتر از همه شخصیت های اصلی این بازی را کشت! می شود گفت که هر بار با او رو به رو می شدیم یا خود ما میمردیم یا یکی از یارانمان ! با جرات می توان به او لقب خبیث ترین شخص در سری ندای وظیفه را داد . مطمئنا هیچ گیمری صحنه ی تیراندازی او و یارانش به افراد بیگناه در فرودگاه را فراموش نمی کند . صحنه ای که یکی از دردناک ترین و تاثیر گذار ترین صحنه ها در تاریخ بازی های ویدیویی است.

Captain ‘Soap’ Mactavish

ljlv_soap_mactavish.jpg

شخصیت اصلی بازی MW1 ، که در همه ی MW ها حضور داشت . در آخرین مرحله ی بازی های MW1 و MW2 میتوانستیم در نقش او بازی کنیم . حتی حضور او در MW2 برای ما سورپرایز بود زیرا در نسخه ی اول MW هیچگاه چهره ی او را ندیدیم و در نسخه ی دوم نیز فقط از فردی به نام Captain Mactavish نام برده شد و تا صحنه ای که کاپیتان پرایز را پیدا کردیم و او خطاب به Captain Mactavish کرد و گفت:سلام Soap .

با این حال در MW3 خیلی جزئی به مرگ او پرداخته شد،شاید علت اصلی آن مرگ تدریجی او بود که  گیمر ها را شوکه نمی کرد .گرچه حتی در آخرین لحظات زندگی اش دست از خود گذشتگی بر نداشت و باعث نجات یوری شد.یوری ای که خود یکی از علل اصلی مرگ مارکاروف بود.

۲-Reznov

vau_viktor_reznov_shooting_steiner_rebirth_bo.png

رزنوف یکی از شخصیت های مهم و تاثیر گذار بازی black ops بود . شخصیتی که در اکثر مرحله ها حضور دارد ولی فقط در یک مرحله واقعا خودش می باشد ! شخصیتی که بسیارشبیه شخصیت برد پیت در فیلم fight club می باشد . دقیقا مثل همان فیلم شخصیتی که اصلا وجود خارجی ندارد از شخصی که او را در ذهن خود ساخته (mason) قویتر از آب در آمده است . البته فرق اساسی رزنوف با برد پیت در آن فیلم , این است که رزنوف زمانی وجود داشته ولی برد پیت از همان اول ساختگی بوده . او کسی است که منطق را از میسون گرفته و به هر کس میرسد قصد انتقام از او را دارد و علت اصلی مرگ steiner نیز می باشد.

۱-Captain price

ridt_cap_p.jpg

فکر نکنم که نیازی به توجیه داشته باشم که چرا کاپیتان پرایز که در سه قسمت از سری ندای وظیفه حضور داشت به عنوان برترین شخصیت در این لیست جای گرفت،در آخرین سکانس سه شخصیت حضور داشتند ماکاروف،یوری و کاپیتان پرایز که همه ی این ها در لیست ما حضور دارند،از بین این سه نفر تنها یک نفر زنده ماند و آن کسی نبود جز کاپیتان پرایز ! شاید بهترین لقب برای او لقب جان سخت باشد ،کسی هیچ وقت مرگش را مشاهده نکردیم و در همه ی سه قسمت MW حضور داشت. درست است که شما مراحل کمی را با او گذراندید ولی تمامی مراحل بیاد ماندنی هستند ، مراحلی معروف مانند مرحله ی چرنوبیل در اولین قسمت از MW ، یا مرحله ای که من به شخصه هیچگاه آنرا فراموش نمی کنم یعنی مرحله آخر از کل سری MW ، مرحله ای که شما ماکاروف را گردن آویختید و پس از آن نشستید و کاملا ریلکس سیگار را از جیب در آوردید و شروع به کشیدن سیگار کردید…

امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید،اگر فکر میکنید که جای شخصیتی کم است آن را ذکر کنید.

سپهر دبیری

سپهر دبیری

با من در ارتباط باشید: Sepehr8019@gmail.com

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. milad می‌گه:

  ممنون،عکس ها رو از کجا پیدا کردید؟من هر چقدر گشتم نبود.

 2. Amirsp Amirsp می‌گه:

  ممنون بابت مقاله . بنده که به شدت به کاراکتر soap علاقه دارم

 3. black ops 3 black ops 3 می‌گه:

  کاراکتر فقط الکس میسونپرایس هم بد نیست!

 4. You Never Win You Never Win می‌گه:

  دستت درد نکنه داداشم.خسته نباشی.مقاله ات عالیه.به نظرم بهترین شون Reznov هست.واقعاً شخصیت عالی هستش.در BO 1 که گفتن اون وجود نداره و ساخته ذهن Mason بوده خیلی تعحب کردم.

  • black ops 3 black ops 3 می‌گه:

   اون که خیلی ضایع بود!

   • sepehr sepehr می‌گه:

    بابا تو که کال او بازی این حرفو نزن،اگه کاپیتان پرایز تو مرحله آخر سه کال او دیوتی  حضور نداشت صد در صد Reznov رو اول می نوشتم.اگه تا صد سال دیگه هر سال یه کال او بسازن به نظر من شخصیت Reznov رو نمی تونن بسازن

   • black ops 3 black ops 3 می‌گه:

    سپهر عزیز همین طوره من منظورم این بود که اقای you never win از این که شخصیت رزنوف ساختگی  هست تعجب کردند اما این مسعله کاملا واضح بود

 5. مهدی اسلام زاده مهدی اسلام زاده می‌گه:

  ممنون گرچه که تو کالاف اگر دست خودمان باشد هیچوقت نمیمیریم 😀 ولی خوب با وجود صحنه های سینماتیک ممکن است چند نفر بمیرند.با این حال بتل رو بسیار بیشتر قبول دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *